Uçak bileti kampanyaları, internet üzerinden kolayca ucuza bilet almak gibi olanaklar sayesinde uçak bileti satışlarında da artış meydana geldi. Devlet Hava Meydanları (DHMİ) verilerine göre yılın ilk 6 ayında yurt içi ve yurt dışında toplam 15 milyon kişi uçmuş oldu.

İçindekiler

Geçen yıla göre artış var

Geçen yılın ilk altı aylık dönemine göre artış olduğunu gözlemlediğimiz DHMİ raporuna göre iç hat yolcu sayısı yüzde 17,1 artışla 7 milyon 35 bin 550 kişiye, dış hat yolcu sayısı yüzde 9 artışla 8 milyon 93 bin 834’e yükseldi. Ve toplam transit uçuşlarla birlikte toplam 15milyon 203 bin 756 kişi uçmuş oldu.

Kargo taşımacılığı da arttı

Hava trafiğinde sadece yolcu sayısında artış olmadı. Kargo, posta, bagaj trafiği de yüzde 14,8 artışla 1 milyon 133 bin 676 tona yükseldi. Yük taşımacılığında da yüzde yüzde 11’lik bir artış oldu.

Uçak Bileti

İnternetten uçak bileti almak çok kolay

Gerçekten de günümüzde uçak yolculuğu yapmak uçak bileti satın almak kolay ve ulaşılabilir bir noktada. Hele de internet üzerinden yapılan kolay bilet alımı yazlıkta, köyde, kasabada acenta olmayan her yerden bizim kolayca bilet satın almamızı sağlıyor. Üstelik kredi kartına taksit ve ön rezervasyon gibi seçeneklerde var. Siz de uçak bileti fiyatları karşılaştırmak ve satın almak isterseniz uçak bileti sayfamızı tıklamanız yeterli.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1299 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN