500 bin kredi kartı borçlusuna nakit çekim affı!

mugekanbay
İçindekiler

Hatırlarsanız kredi kartı ödemelerinize bu üç ay dikkat etmenizi önermiştik; "12 aya ait kredi kartı ödemelerinde "toplam üç defa %50'sine kadar ödeme" şartını ne kadar ötelerseniz o kadar limit ve nakit avans sınırlama engelini aşabileceksiniz." demiştik, ekstrelerimiz yolda yazımızda.

Bu konuda sıkıntı yaşayanlara ise yeni bir haberimiz var!

Kredi kartı borcunun yarısını üç ay ödemediği için kredi kartı nakit çekime kapatılan 500 bin kişi için BDDK karar aldı. 20 TL'nin altında borcu olanların kartı nakit çekime kapatılmayacak! Düzenlemeye göre, üç ay kart borcunun yarısını ödemeyenler için nakit çekimi yasaklayan kararın ardından geçen beş ayda 5 milyon 250 bin kişinin kredi kartı nakit çekime kapandı.


Bu durum üzerine harekete geçen, BDDK, 1 takvim yılı içinde en fazla üç defa kredi kartı borcunun % 50'sini ödemeyenlerin kartlarının nakit çekime kapatılmasına 20 lira sınırı getirdi. Bu sınırın getirilmesinde kart borcunun 5-10 kuruş gibi küsuratlarını ödemeyi unutan ve ya da önemsemeyen, böylece kredi kartları nakit çekime kapatılan 500 bin kişinin unutkanlıkları neden oldu.

Bizden size tavsiye küsuratları mutlaka yukarıya yuvarlayın, aşağıya değil, bırakın banka size borçlu kalsın!

mugekanbay
Müge Kanbay
159 Yazı
İçerik editörü. Marmara İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 6 yıldır internet bazlı projelerde ürün geliştirme-içerik üzerine çalışıyor.
Uzman Yazarlar