400 TL'nin altında yurt dışından 5 rota

muratekinay
İçindekiler

Baharın gelmesiyle havalar iyice ısındı. İnsan böyle zamanlar daha çok dışarı çıkmak, gezmek ve yeni yerler görmek istiyor. Ancak yüksek uçak bileti fiyatları çoğu zaman bu hayalimizi ertelememize neden olabiliyor. Ancak yüksek tutarlı harcamalar gerekmeden de yurt dışında tatil yapabilirsiniz. İşte, baharda 400 TL veya daha altına yurt dışında uçabileceğiniz rotalar...

*Belirtilen fiiyatlarda tarih ve yer duruma bağlı olarak değişiklikler olabilir.

Belgrad 389 TL

Sırbistan'ın tarihi başkenti Belgrad'ı keşfetmenin şimdi tam zamanı. Kış aylarının soğuk günlerini geride bırakan kentin parkları, bahçeleri baharın en güzel renklerini aldı bile. Üstelik vizeye de gerek yok! Sadece pasaportunuzla Belgrad'a uçabilirsiniz. Şehirde görülmesi gereken çok sayıda tarihi yer arasında öne çıkanlar ise Belgrad Kalesi ve Aziz Sava Katedrali. Aynı zamanda dünyanın en büyük Ortodoks kilisesi olarak bilinen katedralin dışında ilginç deneyleriyle bilinen Nikola Tesla'nın Müzesi ve aralarında Picasso'nun da eserleri bulunan koleksiyonuyla Sırbistan Ulusal Müzesi şehirde görülmeye değer diğer yerler arasında. Sırbistan'ın başkentine uçmak için hemen siz de Belgrad uçak bileti karşılaştırması yapabilirsiniz.

Roma 393 TL

Uzun zamandır kurduğunuz İtalyan rüyasını gerçeğe dönüştürmenin şimdi tam zamanı. Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan Roma'nın antik kalıntıları, dar sokakları ve canlı şehir yaşamını görmek için kemerlerinizi bağlayın. Üstelik Katolik dünyasının merkezi Vatikan'ın da Roma'da olduğunu söylemiş miydik? Şehirde başta pizza ve makarna olmak üzere dünyaca ünlü İtalyan lezzetlerini deneyebilirsiniz. Kente gitmeden bu tatların bazılarını keşfetmek için Roma'da ne yenir ne içilir galerimize göz atmayı unutmayın.

Köln 356 TL

Ren Nehri'nin iki yakasına kurulan Köln, dünyaca ünlü katedrali ile bilinen harika bir şehir. Kentin iki yakasını birbirine bağlayan köprülerden geçerken tarih, doğa ve teknolojinin nasıl bu denli uyumlu bir şekilde harmanlandığına siz de şaşıracaksınız. Yapımı 600 yıldan fazla süren Köln Katedrali ve Almanya'nın en çok ziyaret edilen müzeleri arasında ilk sıralarda gelen Schnütgen Müzesi kentte görülmesi gereken yerler arasında ilk sıralarda geliyor. Köln'de toplu taşıma sistemi de oldukça gelişmiş durumda. Şehirde neredeyse her yere bu araçlarla gidebilirsiniz. Aynı zamanda Avrupa'da Türklerin en çok yaşadığı şehirlerden biri olan Köln'ü yakınlarınızı görmek için de ziyaret edebilirsiniz. En uygun Köln biletlerini karşılaştırmak için acele edin.

Paris 392 TL

Fransa'nın başkenti Paris her zaman iyi bir fikirdir! Baharda da öyle. Aynı zamanda Avrupa'nın en romantik rotalarından biri olan şehirde Seine Nehri kıyısında dolaşabilir ve canlanan doğa ile birlikte kentin geniş parkalarında çimlere yayılıp keyif yapabilirsiniz. Paris'te konaklama fiyatları diğer şehirlere göre biraz daha yüksek. Ancak şehrin biraz dışında kalmayı göze alır ve veya yıldızı az otelleri tercih ederseniz bu konuda da sayısız alternatif var! Kentte kalabileceğiniz en uygun Paris otellerini karşılaştırmak için tıklayın yeter.

Atina 334 TL

Bu defa Ege'nin karşı kıyısına geçmeye ne dersiniz? Yunanistan'ın başkenti Atina tıpkı Roma gibi antik kalıntıları ile bilinen bir şehir. Ancak sadece bunlarla sınırlı değil. Atina demek aynı zamanda keyif ve eğlence demek. Şehirde hava kararınca hareketlenen tavernalarda doyasıya eğlenebilir, hem adlarına hem de lezzetlerine yabancı olmadığımız Yunan mezelerini deneyebilirsiniz. Kenti tepeden izleyen ve kelime karşılığı ''yukarıda bulunan şehir'' anlamına gelen Akropolis ise şüphesiz şehrin en can alıcı noktası. Gün batmadan hemen önce Akropolis'e çıkın ve batan güneşin önünde uzayıp giden şehrin enfes manzarasının keyfini çıkarın. Havalar biraz ısınınca Rodos, Santorini veya Mikonos gibi tatil cenneti adaları da keşfedebilirsiniz.

muratekinay
Murat Ekinay
500 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Uzman Yazarlar