Bilgisayarı tek başınıza kullanıyor, elimin altında her an internet olsun, parkta, bahçede yazlıkta gittiğim her yerde kolayca erişim sağlayabileyim diyorsanız 3G internet bağlantıları tam size göre...

Laptoplar çıktan sonra sağlanan istediğiniz yere bilgisayar taşıma özgürlüğü 3G modemlerle daha da özgürleşti. Dilediğiniz yerde, dilediğiniz zaman internete girme lüksü mobil firmalarını hem yatırıma yöneltti hem de cazip kampanya seçenekleri sundular.

Deneme yapmadan almayın

Sizin için Turkcell, Vodafone ve Avea’nın 3G bağlantılarını inceledik. Farklı kampanyalar sunan 3 operatör de, uzun vadeli ya da kısa süreli kullanım seçenekleri sunuyor. Her ne kadar firmalar 3G bağlantısı konusunda çok ciddi yatırımlar yaparak erişimi hızlandırmaya çalışsalar da yine de kullanacağınız yer için bir arkadaşınızın cihazını alıp test yapmanızı öneririz. Reklamlar bazen yanıltıcı olabiliyor. Telefonun çektiği her yerde henüz 3G bağlantısı çok sağlıklı yapılamayabiliyor. Turkcell ve Vodafone bağımsız kuruluşların testlerinde yüzde 99'lara varan oranlarda başarılı olduklarını açıklıyor. Her iki modemi kullanan biri olarak memleketin en ücra köşelerinde çektiğine tanık olup İstanbul'un içinde sağlıklı bağlantı yapamadığınız semtlerde olabiliyor.Yine de baz istasyonlarında yaşanan sorunlar kısa sürede çözülüyor.

Yaz aylarını şehir dışında geçirenler için ideal

Eğer çok fazla video indirmiyor, internet sitelerinde geziniyor Google’de arama yapıp ve maillerinizi bakmak dışında internete bağlanmıyorsanız 4 GB’lik paketlerle sizin rahatlıkla işinizi görebilir. 3G modemleri yaz aylarını yazlıklarında ya da memleketlerinde geçirenler için de çok cazip. Gelin 3 operatörün de kampanyalarını inceleyelim...

Turkcell 3G Vınn

Turkcell 1 GB’tan 8 GB’ye kadar kullanım seçeneği sunuyor.

 
1 GB’ilk 3G paketi 14.90 TL
4 GB’lik 3G paketİ 39 TL
8 GB’lik 3G paketi 69 TL

Ayrıca kamu çalışanlarına yönelik 4GB 29 TL’ye internet paketi mevcut.

Vodafone 3G Vodem

Vodafone da da 1 GB’tan baslayıp 8 GB’ye kadar çıkan farklı kampanyanlar var....

 
1 GB’lik paket 29 TL
4 GB’lik paket 39 TL
8 GB’lik paket 69 TL

Vodafone ayrıca Laptop'ta USB girişine takılmasının ardından çok kısa bir süre içinde internete erişim
sağlayan Vodafone Turbo Vodem kampanyasıyla da 4 GB interte aylık 29 TL’den ulaşma imkanı
sunuyor. 3,6 ve 12 aylık paketler de mevcut.

Avea 3G Jet Modem

 
1 GB İnternet paketi 19 TL
4GB İnternet paketi 35 TL
8 GB internet paketi 49 TL

Avea’da ise dilediğiniz pakete abone olmak için 5555’e kota miktarı yazıp mesaj atmanız yeterli...

Yeni kampanyalar çıkaran ve tahahütlü farklı kampanya seçenekleri sunan operatörlerin sitelerine
bağlanarak size enuygun internet paketini seçmeniz mümkün...

 

Yazar : Tuğba Hacıbayramoğlu

Tuğba Hacıbayramoğlu
2336 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.