Koronavirüs salgının hayatımıza girmesiyle birlikte seyahat planlarımızda bazı değişikler olduğu durumlar oldu. Yeni normale uyum sağlama süreci, uzaktan eğitim, uzaktan çalışma gibi hayatımıza yeni giren normallerle zor bir yılı geride bırakmaya hazırlanıyoruz. 2020 yılı seyahatlerimizi etkilese de, 2021’in bize güzel bir sürprizi var…

2021 yılının bahar ve yaz aylarına denk gelen milli günler ve dini bayramlar, bol tatilli seyahat fırsatları sunuyor. Yaptığımız tatil planlamasına göre önümüzdeki yıl mayıs ve temmuz aylarında dini bayramları resmi tatillerle birleştirenler, 16’şar güne kadar tatil yapabilecek. Gezginler, yıl genelinde ise hafta sonlarını tatillerle birleştirerek 6,5 gün izinle 40 gün tatil yapılabilecek.

İçindekiler

Mayıs'ta bol tatil var

Pandemi yüzünden geçtiğimiz yaz dilediği gibi tatil yapamayanlar için 2021 yılı yazı güzel tatil seçenekleri sunuyor. Yeni yıla 1 Ocak Cuma günü yılbaşı tatili ile giriyoruz. 23 Nisan Cuma günü, hafta sonu ile birleştirilip yakın yerlere tatile çıkılabilir. 2021’de Mayıs ayı tatil açısından çok zengin, birleştirme yapacaklar için ayın yarısı tatille geçebilir. Ramazan Bayramı tatili 12 Mayıs Çarşamba Arife günüyle başlıyor. Önceki 2,5 gün izin alıp hafta sonlarıyla birleştirilebilir. Sonraki hafta 19 Mayıs tatili çarşamba gününe denk geliyor. 17 Mayıs Pazartesi ve 18 Mayıs Salı günü için de 2 günlük izin alarak, toplamda sadece 4,5 gün izinle 10 güne kadar uzayan bir bayram tatili yapılabilir. Hatta 20-21 Mayıs için de izin alırsanız toplamda 6,5 gün izinle 16 günlük bir tatile çıkabilirsin.

Uçak Bileti

Temmuz’da 4,5 gün izinle 16 gün tatil fırsatı

Temmuz ayı da Mayıs ayı gibi bol tatil fırsatı doğuruyor. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü perşembeye denk düşüyor, cuma günü izin alıp hafta sonu ile birleştirebilirsin. 19 Temmuz yani hemen sonraki pazartesi günü de Kurban Bayramı’nın arife günü. Dolayısıyla cuma tam gün ve pazartesi yarım gün izin alarak toplamda 1,5 gün izinle 11 gün; 12, 13 ve 14 Temmuz için de izin alıp toplam 4,5 gün izinle de 16 gün tatil yapılabilir. Böylece yazın en güzel zamanı olan Temmuz ayı için güzel bir tatil fırsatı doğuyor. 30 Ağustos Zafer Bayramı ise pazartesi günü. Yılın son tatil fırsatı 29 Ekim ise cuma gününe denk düşüyor. 28 Ekim Perşembe yarım gün böylece yarım günlük izinle 4 günlük seyahat yapılabilir.

Bayram tatilinizi erken planlayın

Bayram tatillerine yaklaştıkça uçak ve otobüs bileti alımlarında yoğunluk yaşanıyor ve bu durum da fiyatlara etki ediyor. “Mayıs ve Temmuz ayları için tatil planınızı önceden yaparsan ve bilet almak için erken davranırsan uygun fiyatlı bilet bulabilirsin. Uçak biletlerini Enuygun Bilet İptal Güvencesi ile satın alanlar, olası iptal durumlarında bilet tutarının yüzde 90’ını iade alabilirler. 

Tatil Gününün ismi

Tarih

Gün

İzin Süresi

Tatil süresi

Yılbaşı

1 Ocak

Cuma

-

3 gün

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan

Cuma

-

3 gün

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

1 Mayıs

Cumartesi

-

-

Ramazan Bayramı

12 Mayıs (Arife)

13-15 Mayıs

Çarşamba-Pazar

2,5 gün

9 gün

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs

Çarşamba

2 gün

5 gün

Demokrasi ve Milli Birlik Günü

15 Temmuz

Perşembe

1 gün

4 gün

Kurban Bayramı

19 Temmuz (Arife)

20-23 Temmuz

Pazartesi-Cuma

Yarım gün

9 gün

Zafer Bayramı

30 Ağustos

Pazartesi

-

3 gün

Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim

Perşembe (Yarım) Cuma

Yarım gün

4 gün

 

 


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1449 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar