2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın oynanacağı şehirler


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
14 Şubat 2020 | 18

Avrupa Futbol Şampiyonası için seyahat hazırlıklarına başlandın mı? Şampiyona bu yıl 13 farklı ülkede oynanacak. Dolayısıyla hem maç izlemek hem de yeni yerler keşfetmek için seçeneğin çok. Millilerimizi yalnız bırakmak istemiyorsan adresin, Roma ya da Bakü olmalı.

Şampiyona 12 Haziran’da başlayıp 12 Temmuz’da sona erecek. 1 ay sürecek bu heyecanlı günleri yerinde yaşamak istiyorsan acele et. Şampiyonanın açılış maçında millilerimiz İtalya ile üstelik de Roma da karşılaşacak. Bu İtalya adına avantajlı bir durum. 12 Haziran’da ilk maç Roma Olimpiyat Stadyumu’nda oynanacak.

A Grubu

Ay-Yıldızlı ekimizin 17 Haziran’da Galler ve 21 Haziran’da İsviçre ile Bakü Olimpiyat Stadyumu’nda karşılaşacak. Vizesiz de gidebileceğin Bakü’yü görüp millilere destek vermek isteyenler için şahane bir fırsat. Bakü uçak biletleri için tıklayabilirsin. Daha önce Euro 2008’de yarı final oynayan millilerimizden bu kez final sevinci bekliyoruz. A grubu maçları Roma ve Bakü’de oynanacak. Peki şampiyonadaki diğer maçlar hangi şehirlerde oynanacak.

A Grubu

B Grubu

B Grubu maçlarının oynanacağı şehirler Rusya’nın St. Petersburg ve Danimarka’nın Kopenhag kentleri. B Grubu’nda Danimarka, Finlandiya, Belçika ve Rusya var. Rusya’nın kendi evinde maç yapması büyük avantaj.

C Grubu

C Grubu maçları Hollanda’nın Amsterdam ve Romanya’nın Bükreş kentlerinde oynanacak. Bu grupta Avusturya, Hollanda, Ukrayna ve Play off eşleşmelerinden gelecek bir takım olacak. Maçlar Johan Cruyff Arena ve Ulusal Arena Bükreş stadyumlarında yapılacak. Amsterdam uçak biletlerine göz atabilirsin.

C Grubu

D Grubu

D Grubu maçları İngiltere’nin başkenti Londra ve İskoçya’nın Glasgow şehirlerinde oynanacak. Ev sahibi İngiltere ilk maçını Hırvatistan ile 14 Haziran’da Wembley Stadyumu’nda yapacak. Gruptaki bir diğer takım Çekya. Londra uçak biletleri için tıkla.

E Grubu

E Grubu’nda İspanya ev sahibi sıfatıyla ilk maçını Bilbao’da yapacak. İspanya, İsveç, Polonya ve play-off grubundan gelecek takımın yer aldığı bu grubun maçları İspanya’nın Bilbao şehri ile İrlanda’nın Dublin kentinde oynanacak. Dublin uçak biletlerine göz atabilirsin.

E Grubu

F Grubu

Turnuvanın en zor gruplarından biri olan F Grubu’nda Almanya, Fransa, Portekiz var. Maçlar Budapeşte ve Münih şehirlerinde oynanacak. Avrupa’nın en romantik ve turistik şehirlerinden biri olan Budapeşte uçak biletleri için tıkla.

Finaller hangi şehirlerde Şampiyonaların en keyifli dönemi final maçları için futbol seyahati organize etmeyi planlayalar için de çeyrek final maçlarının oynanacağı şehirler belli. Çeyrek final maçları Münih, Bakü, Roma, St. Petersburg şehirlerinde oynanacak. Yarı final ve final maçı ise Londra’da yapılacak.

Ucuz Uçak Bileti Bulun

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2070 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.