2015’te 1 hafta izin al, 1 ay tatil yap!

betulsungurlu
İçindekiler

Yazı beklemeden baharda 2 günlük izinle 11 gün tatil yapabilirsiniz.

Bahar aylarına denk gelen resmi tatiller, yaza kadar sabretmekte zorlanan çalışanlara umut oluyor. 23 Nisan’ın Perşembe gününe denk gelmesiyle sadece Cuma gününü izin alarak rahatlıkla 4 günlük tatil yapabilirsiniz. 23 Nisan’ı değerlendiremeyecekler ise üzülmesin. Çünkü 1 Mayıs da Cuma’ya denk geliyor ve hiç izin alınmasına gerek kalmadan 3 günlük bir tatil imkânı sunuyor. Seçenekler bitmedi: 19 Mayıs da Salı gününe denk geliyor! Sadece 1 gün izin alarak bu resmi tatili de küçük ama renkli bir seyahate dönüştürebilirsiniz. Bu bahar şans çalışanlardan yana!

Dini Bayramlarda 3 gün izin kullanabilen 13 gün tatil yapacak.

Bu yıl Ramazan Bayramı da Kurban Bayramı da hafta sonuna denk geliyor. 16 Temmuz Perşembe günü öğleden sonra başlayan Ramazan Bayramı, büyük ihtimalle birçok insan için yaz tatilinin başlangıcı olacak. Daha öncesinden tatilinizi başlatmak niyetindeyseniz 3,5 gün izin alarak bu resmi tatili de 9 günlük bir seyahate çevirebilirsiniz. Ya da sadece arife gününde yarım gün alacağınız izinle 4 günlük bir tatil programı yapabilirsiniz. Yaz sonuna denk gelen Kurban Bayramı ise 23 Eylül Çarşamba günü öğleden sonra başlıyor. 2,5 gün izin alarak bu bayramı ister ailenizin yanında isterseniz de güney sahillerinde yazdan kalma günler geçirmek için 9 günlük bir tatile dönüştürebilirsiniz.

 

Kış bastırmadan 1,5 gün izin al, 5 gün tatil yap

Yılın son resmi tatili olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı da Çarşamba’dan Pazar’a 1,5 günlük ilave izinle 5 günlük tatil yapma şansı sunuyor. Belki küçük bir aile, akraba ya da arkadaş ziyareti için değerlendirmek istersiniz.

Erken kalkan hem yol alır hem de tasarruf eder!

Resmi tatiller aynı zamanda havayolları ve oteller için yoğun sezonu temsil ediyor. Fiyatlar diğer normal günlere göre biraz daha pahalı olabilir. Bu sebeple 2015 tatil programınızı şimdiden yapıp erken rezervasyon imkânlarından faydalanmanızı öneririz.

2015 Resmi Tatiller Tarih Gün İzin Süresi Tatil SÜresi
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 23 Nisan Perşembe 1 4
Emek ve Dayanışma Günü 1 Mayıs Cuma 0 3
Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 19 Mayıs Salı 1 4
Ramazan Bayramı 16-19 Temmuz Perşembe-Pazar 0.5 4
Zafer Bayramı 30 Ağustos Pazar 0 0
Kurban Bayramı 23-27 Eylül Çarşamba-Pazar 2.5 9
Cumhuriyet Bayramı 28-29 Ekim Çarşamba-Perşembe 1.5 5
Kaynak: www.enuygun.com

 

betulsungurlu
Betül Sungurlu
362 Yazı
ODTÜ Havacılık Mühendisliği ve Boğaziçi Üniversitesi Executive MBA mezunu. Ar-ge, banka, yatırım ve danışmanlık şirketlerinde 10 yıldan fazla çalıştı.
Uzman Yazarlar