2013'te 8 gün izin al 35 gün tatil yap

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

İzin günleriniz azaldıysa ya da iş yerinizden izin almakta zorlanıyorsanız, resmi tatil günlerini birleştirerek tatilinizi uzatabilirsiniz. Karşılaştırma sitesi Enuygun.com’un Seyahat Planı Araştırması’na göre, 2013 yılında 23 Nisan ve 1 Mayıs’ın yanı sıra 30 Ağustos ve 29 Ekim tatillerini de hafta sonuyla birleştirerek 4-5’er gün izin yapabilirsiniz. Bayram tatilleri ile birlikte, 2013 yılında 8 gün izin alıp 35 gün tatil yapmak mümkün.

Salı gününe gelen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesinde Pazartesi günü de izin alıp, hafta sonunu birleştirerek 4 günlük kısa bir tatile çıkabilirsiniz. Dileyenlerin 1 Mayıs tatilini de birleştirebileceklerini belirten Enuygun.com Analisti Tuğba Hacıbayramoğlu, “Nisan ayında havanın yeterince ısınmayacağını düşünüyorsanız, 1 Mayıs’ta da aynı avantaja sahipsiniz. Çarşamba gününe denk gelen 1 Mayıs tatili öncesi Pazartesi ve Salı günleri izin yaparak toplam 5 günlük bir seyahat planı yapabilirsiniz. www.enuygun.com/ucak-bileti sayfasından bugün yaptığımız bilet karşılaştırmasında 1 Mayıs tatili için vergiler hariç Antalya’ya 43 TL’den gidiş, 46 TL’den itibaren de dönüş bileti bulabiliyorsunuz. 1 Mayıs’ı Kapadokya’da karşılamak isterseniz de vergiler hariç 43 TL’den başlayan fiyatlarla gidiş bileti bulmak mümkün” dedi.

Ağustos ve Ekim ayları da bol tatilli

Tatil konusunda Ağustos ayının da avantajlı bir ay olduğuna dikkat çeken Hacıbayramoğlu, “Bu yıl Ramazan Bayramı arifesi 7 Ağustos Çarşamba gününe denk geliyor. Resmi tatil olmasa bile, 2,5 gün izin alarak 9 gün tatil yapabilirsiniz. Bayram tatilinin bir iki günü öncesinde ucuz uçak bileti bulabilirsiniz. Uçak biletinde erken davrananlar, otobüs bileti fiyatına uçak bileti satın alabiliyor. Bayram tatilinden bir gün önce gidip, 1-2 gün sonra dönme şansınız varsa havalimanlarındaki yoğunluktan da etkilenmezsiniz. Bodrum’a 4 Ağustos’ta giderseniz vergiler hariç 51 TL’den başlayan fiyatlarla bilet bulmanız şu an mümkün. Yine Ağustos ayında 30 Ağustos Zafer Bayramı da Cuma gününe denk geliyor. Cumartesi ve Pazar’ı, hatta Pazartesi’yi de birleştirerek yine 4 günlük kısa bir seyahat yapabilirsiniz” yorumunda bulundu.

Ekim’de hem Kurban Bayramı hem de Cumhuriyet Bayramı var

Ekim ayının da bol tatilli bir ay olduğuna dikkat çeken Hacıbayramoğlu, “Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olması ihtimali çok yüksek. Çünkü arife 14 Ekim Pazartesi günü ve bayram tatili 18 Ekim Cuma günü sona eriyor. Yine 9 günlük bir tatil programı sizleri bekliyor. Yine aynı ay içinde Salı gününe denk gelen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı da unutmayalım. Pazartesi izin alarak, Cumartesi ve Pazar günleriyle beraber yine 4 günlük bir izne çıkabilirsiniz. Kurban bayramı tatili için de şimdiden bilet almanız durumunda, vergiler hariç 51 TL’den başlayan fiyatlarla İzmir’e uçak bileti bulabilirsiniz” hatırlatmasında bulundu.

Tarih

İzin Aralığı

23 Nisan Salı Ulusal Egemenlik Bayramı

1 gün izin al 4 gün tatil yap

1 Mayıs Çarşamba Emek ve Dayanışma Günü

2 gün izin al 5 gün tatil yap

7 Ağustos Çarşamba Ramazan Bayramı Arifesi

2,5 gün izin al 9 gün tatil yap

30 Ağustos Cuma Zafer Bayramı

1 gün izin al 4 gün tatil yap

14 Ekim Pazartesi Kurban Bayramı Arifesi

Yarım gün izin al 9 gün tatil yap

29 Ekim Salı Cumhuriyet Bayramı

1 gün izin al 4 gün tatil yap

 

Not: Yukarıdaki uçak bileti fiyatları yazının oluşturulduğu gün olan 15 Nisan 2013 tarihindeki ilgili havayollarının sunduğu bilet fiyatlarıdır. Yazının okunduğu tarihte bir miktar değişikliğe uğramış olabilir.

 

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2037 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar