150.000 TL konut kredisi ödemeleri

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

Ev fiyatları yükselince konut kredisinde en çok başvuru alan tutarlarda da bir miktar artış oldu. Bu hafta da en çok başvuru alan tutarlardan biri olan 120 ay vadeli 150.000 TL konut kredisi ödemelerine bakalım.

Aylık taksitler 2.300 TL'den başlıyor

Bir miktar peşinatla birlikte 200.000 TL ve üzeri ev satın alabileceğiniz 150.000 TL kredinin aylık taksit ödemeleri bankadan bankaya değişmekle beraber 2.310 TL ile 2.400 TL aralığında değişiyor. Toplam geri ödemesi de 279.000 TL ile 290.000 TL aralığında. Faiz oranları da artık tüm bankalarda %1'in üzerinde. Ortalama %1,15 ve üzeri faiz oranı var. Geçtiğimiz yıl bu aylara göre faiz oranları oldukça arttı. Ancak borcunuzu 10 yıl vadeye yayabildiğiniz için konut kredisi hala cazibesini koruyor. Çünkü bir kaç yıldan sonra gerek enflasyon gerekse de ev fiyatlarındaki artışı hesapladığınızda avantajlı oluyor.

Aylık taksiti kimler ödeyebilir?

Peki aylık ortalama 2.300 TL taksiti kimler ödeyebilir? Eğer aylık geliriniz 3.000 TL ve üzeriyse ve üzerinizde borç yükü yoksa, bu tutarda bir kredi kullanabilirsiniz. Başka kredi ödemeleriniz varsa da örneğin eşinizin gelirini de gösterebilirsiniz. Konut kredisinde hane halkı geliri devreye giriyor ve sizinle birlikte eşinizin de geliri varsa onu da değerlendirmeye alabiliyorlar. Siz de konut kredisi kullanmak istiyorsanız konut kredisi sayfamıza girerek dilediğiniz miktar kredi tutarı ve vade aralığını yazıp çıkan sayfadaki mavi renkli 'Beni ara' tuşunu tıklayabilirsiniz.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2037 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar