Sosyal medyada gezinirken‘Zeynep Uzakdoğu’ya gitmiş, Merve Paris’te kahvesini içiyor’ diye hayıflanacağına uçak biletlerine bakmayı da düşündün mü hiç? Sadece uçak bileti de değil otel fiyatı ya da turlara. Uçak bileti, otel ve havalimanı transferiyle birlikte yılbaşını Roma’da 100 Euro’ya geçirmiş biri olarak söylüyorum ki her tatil çok pahalı olmaz her uçak bileti de çok yüksek fiyatlı çıkmaz. Yeter ki biraz araştır mutlaka uygun fiyatlı bilet bulursun.

Gidiş Dönüş Bİleti

İçindekiler

Fiyat alarmını kur

Ben uygun fiyatlı bilet bulmak için ne yapıyorum? Ne mi yapıyorum. İlk olarak seçtiğim rotalara fiyat alarmı kuruyorum. Bu özellik çok işime yarıyor. Üye değilsem bile 5 rotaya kadar seçebiliyorum. Üyeysem istediğim kadar destinasyon seçebiliyorum. Fiyatlarla ilgili hatırlatma mailleri geldiğinde uygun bileti kaçırma fırsatın olmuyor. Fiyat alarmı ile enuygun bileti yakalayın başlıklı yazımda sistemi nasıl kullanabileceğini anlattım.

fiyatalarmi

Uçak Bileti

Promosyon bileti almaktan korkma çünkü seyahat güvencesi var

Promosyon biletleri gibisi yok gerçekten de yurt içine 50 TL’nin altında yurt dışında da 250-300 TL arasında fiyatlara bilet satın alınabiliyor. Bir sürü destinasyona baktım ve hala bilet bulabiliyorum. Promosyon biletin en büyük sıkıntısı değişiklik iptal durumlarını kapsamıyordu. Oysa ki Enuygun bilet iptal güvencesiyle bileti satın alırsan promosyonlu bileti bile kolayca iptal edip ücretinin %90’ını iade alabiliyorsun. Ayrıntı için ilgili yazımıza göz atabilirsin. Diyeceğim o ki eğer sosyal medyaya birkaç dakikalık mola verirsen uygun fiyatlı uçak biletini kolayca bulabilirsin. Ben deneyip alıyorum sen de denesene…

biletiptalg


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1288 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN