100 TL'nin altında 7 yurt içi kaçış rotası

muratekinay

Yaz sıcakları tüm Türkiye'de kendisini iyiden iyiye hissettirmeye başladı. Yapılan tahminlere göre önümüzdeki günlerde havalar daha da ısınacak. Sıcaklara karşı alınabilecek en etkili önlemse, birkaç günlüğüne de olsa deniz veya havuz kaçamağı yapıp serinlemek. Peki, neredeyse hava sıcaklığı ile aynı hızla yükselen bilet fiyatlarını düşünüp tatili erteliyor musunuz? Türkiye'nin dört bir yanında 100 TL'den az harcayarak uçabileceğiniz bu rotaları görmeden karar vermeyin.

İçindekiler

Alanya 59 TL'den itibaren

Antalya'nın en popüler ilçelerinden Alanya bu yazın da en çok ilgi gören rotaalrı arasında çoktan yerini aldı. Üstelik burası sadece benzersiz doğası ve göz alıcı sahilleriyle değil, ailece ekonomik bir tatil geçirmek isteyenler için de harika bir alternatif. Gazipaşa Havalimanı'na uçarak kısa bir sürede Alanya'ya ulaşabilir ve yazın en güzel günlerini daha da unutulmaz hale getirebilirsiniz. Alanya'da görebileceğiniz başlıca yerler ise Alanya Kalesi, Dim Çayı ve Damlataş Mağarası. İstanbul'dan Alanya'ya en uygun uçuş fırsatları için tıklayın veya Ankara ve diğer şehirlerden en avantajlı fiyatlara göz atın.

Alanya

Mardin 70 TL'den itibaren

Güneydoğu'nun ve Türkiye'nin en güzel şehirleri arasında gösterilen Mardin ziyaretçielrini zamanda yolculuğa çıkarıyor. Şehirde görülecek onlarca tarihi yapı, cami, kilise var. Ancak gerçek Mardin ruhunu yaşamak için öncelikle sokakları turlamaya başlayın. Bu arada elinizde fotoğraf makinesiyle gezerseniz, hemen etrafınızı saran çocuklarla bir fotoğraf çektirmeyi de unutmayın. Mardin'e tek yön 70 TL'den başlayan fırsatlar için acele edin.

Mardin

Uçak Bileti

Ordu Giresun 84 TL'den itibaren

Yakın zamanda açılan Ordu Giresun Havalimanı Karadeniz'in bu iki güzel ve sevimli şehrini tüm Tirkiye'ye daha da yaklaştırdı. Ordu ve Giresun sadece iki kent değil kendine has özellikleri olan iki ayrı dünya gibi. Tipik Karadeniz iklimi ve yeşil bitki örtüsü buralarda tüm güzelliği ile sizi bekliyor. Üstelik Ordu ve Giresun sadece yaylaları ile değil, yaz sıcaklarından kaçıp serinleyebileceğiniz sahilleri ile de ziyaretçilerini karşılıyor. Karadeniz yemeklerini seviyorsanız, buraya sadece lezzetli karalahana sarması, hamsi tava veya mısır ekmeği yemeye bile gelebilirsiniz. Giresun lezzetlerini daha yakından tanımak için tıklayın. İster Ordu isterseniz de Giresun için en uygun uçak biletlerini karşılaştırmaya başlayın.

Giresun

Nevşehir 73 TL'den itibaren

Ürgüp, Göreme, Uçhisar gibi birçok beldenin birleşmesiyle oluşan Kapadokya, muhteşem taş oluşumları ve eşsiz atmosferiyle hem dinlenmek hem de tarihe yolculuk etmek için ideal rotalar arasında. Üstelik sabahın erken saatlerinde bölgede düzenlenen balon turlarına katılarak güneşin doğusunu gökyüzünden izleyebilirsiniz. Bu hafta sonu Nevşehir'e uçarak bu eşsiz güzelliği keşfetmek için size en uygun bileti bulun.

Ürgüp

Dalaman 59 TL'den itibaren

Fethiye, Marmaris, Gökova, Akyaka, Dalyan gibi Akdeniz ve Ege'nin masmavi denizi ile ünlü tatil cennetlerine ulaşmak için Dalaman'a uçabilirsiniz. Üstelik yaz sıcaklarına ve yoğun ilgiye rağmen biletinizi birkaç hafta önceden alırsanız, her şey dahil tek yön 59 TL'den başlayan avantajlı fiyatlardan yararlanabilirsiniz.  Dalaman'ın tüm güzelliklerini keşfetmeye başlamak için en uygun biletler için karşılaştırın.

Dalaman - Fethiye

İzmir 49 TL'den itibaren

Çeşme, Selçuk, Şirince gibi günübirlik gidilebilecek harika rotaları ile ünlü İzmir her zaman iyi bir fikirdir. Ancak sıcak yaz günleri ile bu yerler şimdi çok daha popüler ve hareketli. Üstelik biletinizi ENUYGUN'dan alarak İzmir'e tek yön her şey dahil 49 TL'den başlayan fiyatlarla uçabilirsiniz. İzmir ve çevresinde görebileceğiniz harika yerleri keşfetmek için galerimize mutlaka göz atın. Yola çıkmaya çoktan karar verdiyseniz, en avantajlı bilet fırsatları için tıklayın.

İzmir-Çeşme

Denizli 60 TL'den itibaren

Adı gibi bembeyaz bir kaleyi andıtran Pamukkale ve hemen yanında bulunan Hierapolis Antik Kenti'ni görmek için acele edin. Üstelik yakın zamanda şehirde yaşayan yakınlarınızı ziyaret etmeyi de planlıyorsanız, şimdi tam zamanı. Denizli'de harika lezzetler ve alışveriş yapabileceğiniz uygun fiyatlı onlarca alternatif de keşfedilmeyi bekliyor. Rotanızı şehre çevirmeden önce en uygun uçuş fırsatlarını yakalamak için acele edin. Hemen tıklayın, karşılaştırın.

Pamukkale


muratekinay
Murat Ekinay
455 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar