1 Mayıs 2017'ye kadar resmi tatil yok

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

Bu yıl çalışanlar için resmi tatil açısından çok bol bir seneydi. Özellikle iki dini bayram Ramazan ve Kurban Bayramı izinlerini 1 ya da 1,5 gün izin alınarak 9 güne çıkartabildik. Ancak çalışanlar bundan böyle 7 ay boyunca resmi tatil yapamayacak. Çünkü 1 Mayıs 2017 tarihine kadar resmi tatil yok.

Resmi tatiller hafta sonuna denk geliyor

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Cumartesi gününe denk düşüyor. O yüzden resmi tatil yok. Aynı şekilde yılbaşında da fazladan tatil yok. Çünkü 31 Aralık Cumartesi günü ve 1 Ocak Pazar gününe denk geldiği için yine resmi bir tatil olmayacak.

 

2017 yılında fazla tatil yok

2017 yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı da Pazar gününe denk geliyor. Dolayısıyla yine resmi tatil yapma şansınız olmayacak. Yılın ilk resmi tatili ise 1 Mayıs'ta. 1 Mayıs 2017 Pazartesi gününe denk geliyor. Sanırım yeni yılın bu ilk tatil fırsatını kaçırmak istemeyen tatilciler şimdiden program yapmaya başlamıştır. Hemen belirtelim 2017 yılı, 2016 ya da geçtiğimiz diğer yıllara nazaran tatil konusunda çok seçenek sunmuyor. Ramazan ve Kurban Bayramı tatilleri hafta sonuna denk geliyor. Ama bir takım eklemelerle bu günleri çoğaltabiliriz. Bunun ilgili yeni yılda sizlerle bir yazı daha paylaşacağım.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2051 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar