Zonguldak Araç Kiralama

Rezervasyon Sorgula

Rezervasyon İptal

Zonguldak Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Zonguldak
Kiralama Noktaları1
Havalimanı Konumları:Çaycuma Havalimanı
Zonguldak Hakkında

Türkiye’nin en önemli enerji kaynaklarından birisi olan kömür yataklarının büyük kısmına sahip olan Zonguldak, tarihsel kaynaklarda ilk olarak Homeros’un İlyada’sında görülüyor. O dönem Bartın Çayı ve çevresinde yaşayan ve burada Sesamos, Kromna ve Parthenios isimli üç kent kuran Paflagonyalılar, Troya savaşına katıldıkları için Homeros tarafından bu tarihsel kaynakta kendisine yer buldu. Böylesine önemli bir eserde yer alması Zonguldak’ın tarihsel ve kültürel anlamda köklü geçmişe sahip olduğunu gösteriyor. Dolayısıyla kent bu özelliği ile hem yerli hem de yabancı birçok turistin dikkatini çekiyor.

Zonguldak, yılın belirli dönemlerinde turist akınına uğruyor. Bu da kentte gezilecek ve görülecek birçok nokta olduğunu gösteriyor. Şehrin tüm güzelliklerini görebilmek ve gezi planınıza uygun bir şekilde hareket edebilmek için araç kiralama seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

Zonguldak hem tarihi hem de doğası ile dikkat çeken bir yer. Dolayısıyla burada,  Zonguldak Kent Ormanı, Harmankaya Şelaleleri, Bostandüzü Ormaniçi Dinlenme Alanı, Gökgöl Mağarası, Gümeli Tabiat Alanı, Cehennemağzı Mağaraları gibi doğal alanları öncelikli olarak ziyaret edebilirsiniz. Tarihsel noktalar arasında ise, Gazi Alemdar Gemisi Müzesi, Filyos Kalesi, Filyos (Tios), Karadeniz Ereğli Müzesi, Bastoncular Çarşısı, Kozlu Kilisesi, Uzun Mehmet Anıtı, Yeni Camii, Krispos Anıt Mezarı görülüp, keşfedilmeye değer alanlar arasında bulunuyor.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular