Sivas Araç Kiralama

Sivas Araç Kiralama Noktaları

Kiralanabilecek Araç Listesi

Ekonomik
Ekonomik
Orta
Orta
Üst
Üst
Minibüs
Minibüs
Lüks
Lüks

Sivas Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Sivas
Araç Sınıfları:Ekonomik, Orta, Üst, Minibüs, Lüks
Kiralama Noktaları11
Havalimanı Konumları:Nuri Demirağ Havalimanı
Popüler Acenteler:Europcar
Sivas Hakkında

İç Anadolu Bölgesi içerisinde konumlanan Sivas, yüzölçümü bakımından Konya’dan sonra ikinci sırada yer alır. Anadolu coğrafyasının en eski ve kadim kentlerinden birisi olan Sivas’ta günümüzde özellikle Türk-İslam tarihine ait eserlerin varlığından söz edebiliriz. Kent merkezinde ve ilçelerde oldukça tarihi yerlerin çokluğu kadar, kültürel gelişmelerin günümüze yansımalarını da görmek zor değil. Bu bağlamda 16’ncı yüzyılda yaşamış olan halk ozanı Pir Sultan Abdal, şehrin en önemli simgeleri arasında yer alıyor. Buna ek olarak 20’nci yüzyılda yaşamış ve Cumhuriyet Tarihi’nin ilk önemli ozanlarından olan Aşık Veysel de Sivas’ın önemli simaları arasında bulunuyor.

Sivas’ın kültürel mirası milattan önce 8 binli yıllara kadar dayanıyor. Dolayısıyla medeniyetlerin kesişim noktasında bulunması kenti birçok anlamda önemli bir konuma taşıyor. Sivas’ın bu mirasını keşfedebilmek, her noktasına hakim olabilmek için araç kiralama seçeneğini kullanabilirsiniz.

Sivas, tarihin her döneminden izler taşıyan önemli kentler arasında kendisine yer ediniyor. Bu bağlamda şehir merkezinde ve ilçelerde birçok eser ile karşılaşabilirsiniz. Divriği Ulu Cami Ve Darüşşifası, Çifte Minareli Medrese, Gök Medrese, Sivas Ulu Camii, Buruciye Medresesi, Şifaiye Medresesi, Güdük Minare, Aşık Veysel Müzesi, Eğri Köprü, Sivas Atatürk Kongre Müzesi, Sivas Arkeoloji Müzesi, Kale Cami, Şems-i Sivasi Meydan Cami, I. İzzettin Keykavus Türbesi, Sarissa Antik Kenti, Divriği Kalesi, Gürün Kilisesi önemli gezi noktaları arasında bulunuyor. Sivas’ın doğasını keşfetmek isterseniz, Gökpınar Gölü, Sızır Şelalesi, Şuğul Vadisi, Tödürge Gölü, Dipsiz Göl mutlaka ziyaret edilmeli.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular