Şırnak Araç Kiralama

Şırnak Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Şırnak
Kiralama Noktaları4
Havalimanı Konumları:Şerafettin Elçi Havalimanı
Şırnak Hakkında

Güneydoğu Anadolu’nun en doğusunda yer alan Şırnak, Mezopotamya Bölgesi içerisinde yer alması nedeniyle 19 bin yıllık köklü bir geçmişe sahip. Bugüne kadar pek çok medeniyete ev sahipliği yapmasının yanı sıra, Hz. Nuh’un tarafından inşa edilen ve tufan sırasında kullanılan geminin Cudi Dağı’nda olduğu rivayet edilmesi de bölgeyi ilgi çekici bir yer haline getiriyor. Kentin adı da Hz. Nuh’a ithafen  Şehr-i Nuh’tan geliyor. Bu özellikleri dolayısıyla Şırnak, yılın belirli dönemlerinde yerli ve yabancı turistler tarafından sıklıkla ziyaret edilen yerler arasında bulunuyor.

Şırnak, meşhur kilimleri, el sanatları ve kültürü ile dikkat çeken iller arasında kendisine yer buluyor. Bu eşsiz kenti dolaşmak, tarihini ve ruhunu keşfetmek için mutlaka araç kiralama seçeneğini değerlendirmelisiniz.

Şırnak’ta gezip görebileceğini, geçmişten bugüne uzanan geleneklerini görebileceğiniz birçok yer bulunuyor. Şırnak’ta tarihi yerler arasında, Mem U Zin Türbesi, Kırmızı Medrese, Finik Kalesi, Cizre Kalesi, Hz. Nuh Cami, Mor Dodo Kilisesi, Yafes Köprüsü, Abdaliye Medresesi, Kasrik Kaya Kabartması, Ali Han Ağa Evi, Aladino Kasrı ve Yeşiltepe Höyüğü gibi yerleri ziyaret edebilirsiniz. Şırnak’ın doğasını keşfetmek isterseniz, Cudi Dağı, Küpeli Dağı, Hezil Çayı, Havalabeni Dağı ve Namaz Dağı tercihleriniz arasında yer alabilir.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular