Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Araç Kiralama

Şerafettin Elçi Havalimanı Hakkında

Şerafettin Elçi Havalimanı, Güneydoğu Anadolu’da ulaşımı kolaylaştırmak adına Şırnak ili sınırları içerisinden inşa edildi. Bölgenin cazibesini arttırmak ve ulaşımı daha kaliteli bir seviyeye taşımak adına tercih edilen havalimanının sivil uçuşlara hizmet verdiği bilinir. 2013 yılından bu yana uçuşların aralıksız gerçekleştiği havalimanını özel kılan nitelikleri var. Yer şekilleri ve iklim koşullarının bölgeye ulaşımı zorlaştırması havalimanı sayesinde ortadan kalkar. Bu çerçevede batı illerinden Şırnak’a ulaşmak isteyenler için ideal bir seçenek doğar.
Mardin ve Diyarbakır’ı temsilen milletvekilliği yapan Şerafettin Elçi’nin adını taşıyan havalimanı sadece iç hat seferlerine açık. Şırnak’ın potansiyelini ortaya çıkarmak adına inşa edilen havalimanının yıllık ortalama yolcu yoğunluğu 400.000 civarında. 
Şırnak merkezi ile Şerafettin Elçi Havalimanı arasındaki mesafe 58 kilometre. Toplu taşıma, uygun fiyat arayanlar için ideal olsa da rahatlığı tercih edenler için bir numaralı seçenek araç kiralama. Araç kiralamanın yanı sıra havalimanı transferi ve taksi hizmetlerinden faydalanmak da mümkün. Araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak havalimanına yolculuk yapabileceğiniz gibi şehirde Kırmızı Medrese, Finik Kalesi, Mor Dodo Kilisesi ve Cizre Ulucami gibi mekânları ziyaret edebilirsiniz.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular