Şırnak Merkez Araç Kiralama

Merkez Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Merkez
Şırnak Merkez Hakkında

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Şırnak, rivayetlere göre Nuh Tufanı sonrasında, Nuh Aleyhisselam ve oğulları tarafından kurulduğuna inanılan bir yerleşim birimi olması ile öne çıkıyor. Şırnak’ın ilçesi olan Cizre’nin sıcak yapısından kaçan Hz. Nuh ve oğulları yaz aylarında bugün kent merkezi olarak bilinen bölgeyi kullanmaya başladı. Bu sebepten dolayı kentin isminin de Şehr-i Nuh’tan geldiği söyleniyor. Bu özelliği ile turistlerin ilgisini çeken Şırnak, yılın özellikle yaz dönemlerinde misafirlerini kentin merkezinde ağırlıyor.

Şırnak merkez tarihi ve kültürel olarak birçok kişinin dikkatini çekiyor. Bu bölgede rahat hareket edebilmek ve keşfe çıkarken tüm yerlere hızlı bir şekilde varabilmek için araç kiralama seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

Şırnak merkez içerisinde ve çevresinde görülecek birçok güzellik bulunuyor. Kasrik Boğazı, Kasrik Ören Yeri, Kırmızı Medrese, Mağara Köyü, İsmail Ebul-İz El Cezeri Müzesi, Nuh Nebi Cami ve Medresesi, Yılmaz Güney Parkı, Cudi Dağı, Nuh Peygamber Türbesi, Abdaliye Medresesi (Mir Abdal), Bazebde Ören Yeri, Finik Ören Yeri ve Kalesi, Cizre Kalesi gibi yerleri mutlaka gezmelisiniz.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular