Şırnak Cizre Araç Kiralama

Cizre Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Cizre
Cizre Hakkında

Şırnak’ın ilçesi olan Cizre, adını Dicle Nehri’nin kıvrıldığı yerde konumlandığı için Arapçada “Ada” anlamına gelen Cezire’den alıyor. Nehrin ayırdığı bir yerleşim birimi olması da dikkat çekici özellikleri arasında yerini alıyor. Neolitik dönemden bu yana yerleşimin olduğu bir yer olması açısından hem tarihi hem de kültürel açıdan önemli bir yere sahip olan Cizre, her zaman turistlerin ilgisini çeken bir yer olmayı başarıyor. Cizre’nin tarihi çok eski zamanlara dayandığı için hemen hemen tüm medeniyetlerden izler taşıyor.

Cizre, rivayetlere göre Nuh Tufanı öncesinde kurulan bir yer. Dolayısıyla bu özelliği ilçede keşfedilmesi gereken birçok mekanın olduğuna işaret ediyor. Cizre’yi gezerken rahat hareket bir şekilde gezebilmek için kiralık araç en uygun seçenekler arasında yer alıyor.

Cizre’de gezebileceğiniz tarihi ve kültürel miras alanları arasında Kırmızı Medrese, Ahmed El-Cezeri Türbesi, Cizre Ulu Cami, Cizre Müzesi, Mir Abdal Medresesi, Mem û Zîn Türbesi gibi yerler bulunuyor. Aynı zamanda yerleşim biriminin Nuh Tufanı ile ilişkilendirilmesi sebebi ile Nuh Peygamber’in tufandan sonra Cizre’de bulunan Dağkapı Mahallesi’ne yerleştiği ve burada öldüğü düşünülüyor. İlçeyi ziyaret ettiğinizde Nuh Türbesi’ni de bu anlamda ziyaret edebilirsiniz.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular