Şanlıurfa Araç Kiralama

En iyi araç kiralama firmalarını karşılaştırın, aracınızı kolayca ve en uygun fiyata kiralayın.

Şanlıurfa Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Şanlıurfa
Araç Sınıfları:Ekonomik, Orta, Minibüs, Üst
Kiralama Noktaları33
Popüler Acenteler:Arda
Şanlıurfa Hakkında

Türkiye’nin en kalabalık illeri arasında yer alan Şanlıurfa, “Peygamberler Şehri” olarak biliniyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde konumlanan Şanlıurfa, özellikle Göbeklitepe’nin keşfi ile birlikte en eski yerleşim birimleri arasında kendisine yer buldu. Bu da kent tarihini milattan önce 11 binli yıllara kadar götürüyor. Bu anlamda Şanlıurfa, kadim topraklara ilgi duyan ve bu alanları gezmek, görmek isteyen birçok turistin özellikle yaz aylarında tercihi haline geldi.

Şanlıurfa, Anadolu coğrafyasının en eski yerleşim yerleri arasında bulunuyor. Bu da tarihi olduğu kadar kültürel olarak da kenti önemli bir konuma taşıyor. Dolayısıyla böylesine önemli bir kenti keşfetmek ve her detayını incelemek isteyenleri kendisine çekiyor. Bu keşif sürecinde sizi rahat ettirecek, güvenli ve konforlu bir yolculuk imkanı sunacak araç kiralama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Şanlıurfa’yı ziyaretinizde mutlaka gitmeniz ve görmeniz gereken yerler bulunuyor. Bunlar arasında, yukarıda bahsettiğimiz Göbeklitepe’yi ilk sıraya yazabiliriz. Bunun dışında, Balıklıgöl, Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi, Urfa Kalesi, Kizilkoyun, Ulu Cami, Gölpınar Tabiat Parkı, Şeyh Ali Dede Türbesi, Harran, Halfeti, Germuş Kilisesi, Deyr Yakup (Yakup Manastırı), Aziz Petrus ve Aziz Paulus Kilisesi’ni listenize ekleyebilirsiniz.

Şanlıurfa'da Araç Kiralayacaklar İçin İpuçları

Şanlıurfa’ya ziyaret ediş amacınız ve seyahat rotanız seçeceğiniz aracın özelliklerini de belirlemede büyük rol oynar. Şehir içi, merkez civarında seyahat için Sedan benzeri, daha dağlık ve şehirden uzak bölgeler için SUV tipi dört çekerli araçları değerlendirin.

Şehir trafiğinde otomatik vites konforlu olabilir.

Şanlıurfa gibi sıcaklık ve nem seviyesinin aşırı değerlere yükselebildiği bir ikimde benzinli araç tercih etmeniz daha uygun olur.

Yollar şehir merkezinden uzaklaştıkça daha zorlu ve dar hale gelebileceği için süspansiyon ve taban yüksekliği konusunda göz önünde bulundurarak karar verin.

Yer yer dar sokaklarda manevra ve park konusunda hassasiyetiniz olacak, bu sebeple otomatik park sensörü olan orta segment ya da bir üst segment araçları düşünebilirsiniz.

Kış aylarında puslu havalarla sıkça karşılaşmak mümkün olduğu için sis farlarının araç donanımında bulunduğundan emin olun.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
0850 333 88 88 numaralı ENUYGUN Çağrı Merkezi'ne yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular