Siverek Araç Kiralama

Siverek Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Siverek
Şanlıurfa Siverek Hakkında

Türkiye'nin en büyük ilçesi olmasıyla ünlü Şanlıurfa'nın Siverek ilçesi, Sümer ve Asur medeniyetlerinden günümüze uzanan zengin tarihi ile dikkat çekiyor. Tarih, kültür ve inanç turlarının değişmez adetlerinden biri haline gelen Siverek'te geniş bir alana yayılan turistik noktaları araç kiralama hizmeti alarak keyifle gezebilirsiniz. Siverek gezinizde ilk uğramanız gereken yer, bölgeye hakim yüksek bir tepede inşa edilen ve Mezopotamya’nın en korunaklı kalelerinden biri olarak gösterilen Siverek Kalesi. Roma, Sasani ve Osmanlılara kadar pek çok medeniyet tarafından kullanılan kalenin surlarından ilçenin harika fotoğraflarını çekebilirsiniz.

İlçe merkezinde yer alan ve eski bir kilise üzerine inşa edilen Siverek Ulu Camii ise hem kilise hem de klasik cami mimarisinin bir birleşimini size sunacak. Yüzlerce yıldır hizmet vermeye devam eden Hüseyin Çeribaşı Camii ve Gülabibey Camii de gezinizde ziyaret edebileceğiniz yerler arasında. 1750 yılında kazara keşfedilen ve Hititler döneminde yapıldığı düşünülen Yeraltı Hamamı’nı da keyifle gezebileceğiniz Siverek'in tarihi konakları arasında yürüyüşlere çıkabilir ve otantik çarşılarda el yapımı yöresel ürünler satın alabilirsiniz. Karacadağ volkanlarından püsküren sönmüş lavlarla kaplı olan ve etkileyici kaya oluşumlarının bulunduğu Siverek Ovası’nda unutulmaz doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz gezinizde çevirisi şelaleler ve mağaralarla çevrili Takoran Vadisi’ni de keşfe çıkmalısınız.

Siverek merkezine yaklaşık 45 kilometre uzaklıkta, deniz seviyesinden 1.900 metre yükseklikte yer alan ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin tek kayak merkezi olmasıyla ünlü Karacadağ Kayak Merkezi’ne de araç kiralama hizmeti alarak kolayca ulaşabilir, çarpıcı kış manzaraları eşliğinde kayak yaparak eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
Yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an 7/24 hizmet veren Çağrı Merkezi’mizdeki uzmanlarımıza ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular