Şanlıurfa Merkez Araç Kiralama

Kiralanabilecek Araç Listesi

Ekonomik
Ekonomik
Orta
Orta

Merkez Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Merkez
Araç Sınıfları:Ekonomik, Orta
Kiralama Noktaları4
Popüler Acenteler:Nissa
Şanlıurfa Merkez Hakkında

Peygamberler Şehri olarak bilinen Şanlıurfa, Kurtuluş Savaşı sırasında gösterdiği kahramanlıklar dolayısıyla isminin önüne “Şanlı” ifadesini aldı. Böylece Kahramanmaraş ve Gaziantep’ten sonra İstiklal Madalyası ile onurlandırılan üçüncü il oldu. Kentin tarihi son yapılan araştırmalara göre milattan önce 10 binlere kadar gidiyor. İlgi çekici bir coğrafyada olması da Şanlıurfa’nın her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilmesinin önünü açıyor.

Şanlıurfa merkezinde kenti ziyaret edenlerin görebileceği birçok güzellik bulunuyor. Bu noktalara rahat erişim sağlayabilmek için araç kiralama yöntemini kullanabilir, kendinize ve sevdiklerinize kesintisiz bir keşif süreci sunabilirsiniz.

Şanlıurfa merkezinde, kentin dokusunu rahatlıkla görebileceğiniz, dolayısıyla kültürüne de hakim olabileceğiniz birçok mekan bulunuyor. Peygamberler Şehri olması nedeniyle dini açıdan önemli birçok yer bu kent sınırları içerisinde bulunuyor. Bunların içerisinde en önemli mekan Hz. İbrahim’in ateşe atıldığı ve alevlerin suya dönüştüğü yer olan Balıklıgöl, en fazla ziyaret edilen alanlar arasında bulunuyor. Bunun yanı sıra Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi, Urfa Kalesi, Hz.Eyyüb Sabır Makamı, Mevlid-i Halilulrahman, Tarihi Hızmalı Köprüsü, Ulu Cami, Kurtuluş Müzesi, Şeyh Ali Dede Türbesi, Halil-ür Rahman Gölü, Müslüm Gürses Müzesi, İbrahim Tatlıses Müzesi gibi alanlar da görülmeye değer yerler arasında bulunuyor.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular