Sapanca Araç Kiralama

Sapanca Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Sapanca
Sakarya Sapanca Hakkında

Sapanca, Sakarya’ya bağlı şirin bir ilçe. Sakarya’nın batısında yer alan Sapanca, son derece sakin bir yer. Ayrıca saklı bir cennet olarak da ifade edilir. Köklü bir tarihe sahip olan ilçenin ilk yerleşim yeri olarak Britanya Krallığı döneminden kullanıldığı biliniyor. Sakarya’nın en turistik ilçesi olan Sapanca, belirli dönemlerde yoğun bir turist akınına uğruyor. Sapanca Gölü’nün güneyinde konumlanmış olan Sapanca’nın sınırları Köroğlu Dağları’na doğru uzanıyor. İlçeye gelecek olan kişilerin araç kiralayarak karayolu üzerinden kolay bir şekilde ulaşmaları mümkün. İstanbul ve Ankara otoyolu üzerinde yer alan Sapanca’ya Sapanca gişelerinden sonra 1.5 saatlik bir yolculuk ile ulaşabilirsiniz.

Turistler tarafından özellikle ilkbahar ve yaz aylarında tercih edilen Sapanca’ya yılın her döneminde otobüs bulabilir ya da konforlu bir yolculuk için araç kiralama seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Sapanca’nın güzellikleri keşfederken toplu taşıma araçlarından yararlanmak istemeyen kişiler için araç kiralama en konforlu seçeneklerin başında geliyor.

Doğal güzellikleri ile kendini gören herkese hayran bırakan Sapanca’da gezip görülecek birçok tarihi ve turistik yer bulunuyor. Bunun yanı sıra ilçenin çevresinde yer alan köyleri de gezerek doğanın tadına varabilirsiniz. Şehre gelen turistlerin gezip görebileceği yerler genel olarak şu şekilde: Maşukiye, Rüstempaşa Camii, Vecihi Kapısı, Hasan Fehmi Paşa Camii, Kırkpınar, Sapanca Gölü, Camii Cedid, Bizans Kalıntıları, Rahime Sultan Camii ve Kartepe. Sapanca’nın en bilindik turistik yerleri ise Sapanca Gölü ve Kartepe. Sapanca merkezden Sapanca Gölü 1.4 kilometre uzaklıkta, Kartepe ise 13.8 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
0850 333 88 88 numaralı ENUYGUN Çağrı Merkezi'ne yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular