Adapazarı Araç Kiralama

Adapazarı Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Adapazarı
Adapazarı Hakkında

Sakarya’nın merkez ilçesi olan Adapazarı, İstanbul’a yaklaşık 160 kilometre mesafe uzaklıkta yer alıyor. Çok kültürlü bir yapıya sahip olan Adapazarı, tarihi mirası ve renkli kültürü ile dikkat çekiyor. Bunların yanı sıra köklü bir tarihe sahip olan ilçede birbirinden farklı zamanlardan günümüze gelmiş birçok tarihi miras bulunuyor. Bu doğrultuda Sakarya’ya gelen birçok kişinin mutlaka Adapazarı’nı ziyaret ettiğinden bahsedebiliriz. Bu kişiler için en iyi ulaşım aracı ise şüphesiz ki araç kiralamadır. 

Adapazarı’nın birbirinden değerli turistik yerlerini çok daha konforlu ve hızlı bir şekilde gezebilmek için araç kiralama seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Sakarya’dan Adapazarı’na ya da Adapazarı’ndan Sakarya’ya gidişiniz sırasında da araç kiralama seçeneklerinin sağladığı avantajları kullanabilirsiniz. 

Adapazarı’nda gezilecek birçok yer vardır. Bunlardan en önemlisi Beş Köprü’dür. Bunun yanı sıra Tavuklar Köprüsü, Deprem Kültür Müzesi, Poyrazlar Gölü, Gölpark, Sakarya Müzesi, Rahime Sultan Camii gibi tarihi ve doğal güzellikleri de görmelisiniz.

Sakarya’da Araç Kiralayacaklar İçin İpuçları

Sakarya, geniş bir alana yayılan, farklı arazi tiplerine sahip bir şehir. Dolayısıyla Sakarya tatili esnasında araç kiralamak bir ihtiyaç olabiliyor. Şehir merkezi çoğunlukla düz olsa da çevre ilçe ve kasabaların birçoğu, nispeten daha yüksek ve engebeli noktalarda yer alıyor. Özellikle Kartepe ve Maşukiye gibi yerlere ulaşımda, tabanı yüksek SUV tipi bir araç tercih edilmeli. 

Sakarya ile Kocaeli arasında yer alan Kartepe Kayak Merkezi gibi yüksek noktalara ulaşımda, yer yer yokuş ve engebeli yollardan geçmek gerekebiliyor. Kış aylarında, şartlar daha da zorlaştığı için SUV tipi araçlar, zaruri olabiliyor.  

Kışın kiralayacağınız aracın kar lastiği ve zincir gibi donanımlara sahip olup olmadığı hususuna dikkat etmelisiniz. Şehirdeki bazı rent a car firmaları bu tip hizmetler sunsa da önceden araştırmanızda fayda var. Her ihtimale karşı zincir gibi önemli ihtiyaçları tedarik etmeye çalışın.

Sakarya’da araç kullanırken rahat bir sürüş deneyimi için otomatik vitesli bir araç kiralayabilirsiniz. Bu sayede hem yokuşlarda hem de trafikte, dur kalk esnasında rahat bir sürüş imkânı elde edebilirsiniz.

Çocuklarınızla seyahat edecekseniz kiralayacağınız aracın aile aracı olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Özellikle küçükler için araçta bir çocuk oto koltuğu bulunması önemli. Bu koltuklar stoklarla sınırlı olduğu için yetkili rent a car firmasından bilgi almalı, aracınızı buna göre kiralamalısınız. Aksi halde farklı bir yerden çocuk oto koltuğu satın almanız ya da çocuk oto koltuğu stoğuna sahip olan başka bir firmayla iletişime geçmeniz gerekebilir.

Elektrikli araç kiralamayı düşünüyorsanız, Sakarya’daki şarj ünitelerinin yerini araştırmanız ve öğrenmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra uzun kilometreler için dizel veya hibrit araç, kısa kilometreler için benzinli araç tercih etmek daha ekonomik olacaktır.

Sakarya ZES Şarj İstasyonu

Sakarya ZES Şarj İstasyonu

Sakarya ZES Şarj İstasyonu

Ehliyetiniz yoksa veya araç kullanmak istemiyorsanız, araç kiralama hizmetine ek sürücü imkanından da faydalanabilirsiniz. Bazı firmalarda böyle bir ek hizmet sunuluyor. Ek sürücü hizmetinin bedeli firmadan firmaya değişiklik gösteriyor. 

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
0850 333 88 88 numaralı ENUYGUN Çağrı Merkezi'ne yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular