Osmaniye Araç Kiralama

Osmaniye Araç Kiralama Noktaları

Osmaniye Hakkında

Türkiye’nin en yeni illeri arasında bulunan Osmaniye, Anadolu’daki en eski yerleşim birimleri arasında bulunuyor. Daha önce Cebelibereket olarak bilinen Osmaniye, Cumhuriyet Dönemi ile birlikte günümüzdeki adını aldı. Daha sonra Adana’ya bağlanan Osmaniye, 1996 yılında tekrar il statüsü kazandı. İl tarihin ilk dönemlerinde antik uygarlıkların etkisi altında kaldı. İlerleyen dönemlerde ise Türk-İslam devletlerine bağlandı. Bugün Osmaniye’de milattan önce 2000’li yılların izlerine rastlamak mümkün.

Osmaniye, tarihi olduğu kadar doğası ile de öne çıkan bir yerleşim birimi. Bu açıdan bakıldığında tüm ili dolaşmak ve her yerini keşfedebilmek için araç kiralama seçeneğini kullanabilirsiniz.

Osmaniye gezinizde hem doğayı hem de tarihi keşfedebileceğiniz eşsiz rotalar sizleri bekliyor. Bu kapsamda il genelinde, Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesi, Toprakkale Kalesi, Karatepe-Aslantaş Milli Parkı, Karatepe Kilim Kooperatifi, Kastabala Antik Kenti, Ağcabey Cami, Gaffarlı Taş Köprü, Ala Cami, Zorkun Yaylası, Karaçay Şelalesi ve Mesire Yeri, Kırmıtlı Kuş Cenneti gibi yerleri ziyaret listenize ekleyebilirsiniz.

Osmaniye Araç Kiralama Yorumları

4.9
75 değerlendirme
QCar
Personel
5/5
Aracın temizliği
4.9/5
Tümünü gör
4.7
43 değerlendirme
Autohome
Personel
4.8/5
Aracın temizliği
4.6/5
Tümünü gör
4.7
102 değerlendirme
ZiraatFilo
Personel
4.8/5
Aracın temizliği
4.5/5
Tümünü gör
4.7
61 değerlendirme
Dokay
Personel
4.9/5
Aracın temizliği
4.5/5
Tümünü gör
4.7
128 değerlendirme
Sixt
Personel
4.8/5
Aracın temizliği
4.7/5
Tümünü gör
4.6
37 değerlendirme
Anadolu
Personel
4.8/5
Aracın temizliği
4.6/5
Tümünü gör
4.6
140 değerlendirme
B2Car
Personel
4.7/5
Aracın temizliği
4.5/5
Tümünü gör
4.6
353 değerlendirme
Garenta
Personel
4.7/5
Aracın temizliği
4.4/5
Tümünü gör
4.6
135 değerlendirme
Green Motion
Personel
4.7/5
Aracın temizliği
4.5/5
Tümünü gör
Osmaniye’de Araç Kiralayacaklar İçin İpuçları

Osmaniye’de araç kiralamadan önce bazı ipuçlarını takip etmeniz gerekiyor. Osmaniye’de en ideal aracı kiralamak istiyorsanız, bu önemli detaylara dikkat etmenizde fayda var.  

Araç tipi:

Osmaniye’de sedan veya hatchback tipi normal bir otomobil kiralayabilirsiniz. Bu tip araçlarla dilediğiniz her yere kolayca ulaşabilirsiniz.

Vites tipi:

Osmaniye’de kullanacağınız aracın vites tipini sürüş alışkanlığınıza göre belirlemelisiniz. Örneğin manuel vites kullanmaya alışıksanız yine manuel bir araç kiralamalısınız. Ancak şehir trafiğinde rahat bir sürüş deneyimi için otomatik vitesli araç daha doğru bir seçim olacaktır.  

Güvenlik önlemleri:

Araç kiralamadan önce doğru araç tercihini yapmak ve güvenliğinizi sağlamak için birtakım hususlara dikkat etmeniz gerekiyor. Kiralayacağınız araçta, ABS, ESP, hava yastığı ve aktif gergili emniyet kemerleri gibi en temel güvenlik donanımlarının bulunması gerekiyor. Eğer yeni bir araç kiralayacaksanız, aracın, çarpışma önleme sistemi, denge kontrol sistemi, yokuş kalkış destek sistemi, EBD (Elektronik Çekiş Gücü Dağıtımı) ve lastik basınç uyarı sistemi gibi donanımlara sahip olup olmadığına dikkat etmelisiniz. 

Araçta bulunması gereken donanımlar:

Araçlardaki donanım paketleri, sürücülerin hayatını ciddi anlamda kolaylaştırıyor. Osmaniye’deki sürüş deneyiminizi kaliteli hale getirmek ve kolaylaştırmak için bluetooth araç kiti, GPS takip cihazları, park sensörü ve bluetooth/handsfree sistemi gibi donanımlara sahip olan bir araç kiralamalısınız.   

Çocuk oto koltuğu/Ana kucağı:

Ailenizle seyahat edecekseniz, ailenize uygun bir araç kiralamanız hem güvenlik hem de konfor açısından önemli. Örneğin çocuğunuz veya çocuklarınız 12 yaşından küçükse çocuk oto koltuğu ve ana kucağı gibi ekipmanlara ihtiyacınız var demektir. Trafik Yönetmeliği’ne göre 150 cm’den kısa ve 36 kilogramın altında olan çocukların çocuk oto koltuğu ile seyahat etmesi yasal bir zorunluluk. Aksi halde birtakım yaptırımlar uygulanabilir. Dolayısıyla kiralayacağınız araçta, 12 yaşından küçük çocuklar için çocuk oto koltuğu, bebekler için ise ana kucağı mutlaka bulunmalı. Ana kucağı ve çocuk oto koltuğu, arabanın arka koltuğuna sabitlenerek kullanılmalı. 

Ek sürücü tanımlama:

Kiralık araçlar genellikle tek sürücü tarafından kiralanır. Ancak aracı, bazen bir veya birden fazla kişinin kullanması gerekebilir. Böyle durumlarda, araç kiralanan firmadan ek sürücü tanımlama hizmeti mutlaka alınmalıdır. Bu hizmet sayesinde ek sürücü olarak gösterdiğiniz isim veya isimler, kasko ve sigorta devre dışı kalmadan aracı rahatlıkla kullanabilir. Bu, trafik kontrollerinde ya da kaza durumlarında herhangi bir yaptırımla karşılaşmamak adına önemlidir. Dolayısıyla kiralık araç, yalnızca sözleşme ve teslimat formunda yazan kişi veya kişiler tarafından kullanılabilir.   

Kaza/hasar:

Araç kiralama esnasında firma ile imzalanan sözleşmede sürücülere, sigorta, kasko ve vergi gibi ayrıcalıklar tanınır. Özellikle kaza ve hasar gibi durumlar için sözleşmede sürücüye tanınan haklar önem arz etmektedir. Örneğin yaşanan bir kazada, aracı kiralayan sürücünün herhangi bir kusuru yoksa araçta oluşan zarar, kusurlu olan karşı taraftan veya kasko tarafından karşılanır. Fakat kusurlu olan aracı kiralayan sürücü ise farklı prosedürler devreye girebilir. Kiralık araçla kaza yapılması halinde ne gibi yaptırımlar uygulanabileceğini ya da hangi haklardan yararlanabileceğinizi öğrenmek için inceleyin: Kiralık araçta hasarı kim öder?

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
0850 333 88 88 numaralı ENUYGUN Çağrı Merkezi'ne yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular