Niğde Merkez Araç Kiralama

Merkez Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Merkez
Niğde Merkez Hakkında

İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde bulunan, termal alanları, tarihi dokusu ve doğal güzellikleri ile birçok kişiyi mest eden Niğde, son dönemlerde kış turizmi ile öne çıkan iller arasında yer alıyor. Kent tarihinin milattan önce 7 bin ile 5 bin 500 arasında konumlandığı düşünülen Niğde merkezinde, yerli ve yabancı turistin ilgisini çeken birçok eser bulunuyor. Bu nedenle şehir her yıl binlerce misafiri ağırlıyor.

Niğde merkezi İç Anadolu Bölgesi’nin Kapadokya Bölümü sınırlarında yer alıyor. Bu da bölgede birçok eserin bulunduğu anlamına geliyor. Dolayısıyla burada rahat bir şekilde dolaşmak ve kentin keşif noktalarını görebilmek için araç kiralama seçeneğinden yararlanabilirsiniz.

Niğde merkezinde turizmi destekleyen birçok eser bulunuyor. Turistler her yıl yaptıkları ziyaretlerde bu eserleri dikkatli bir biçimde inceliyor. Bunlar arasında, Roma Havuzu, Gümüşler Manastırı, Niğde Kalesi, Alâeddin Cami, Ulu Cami, Hanım Cami, Ak Medrese, Hüdâvend Hatun Türbesi, Gündoğdu Türbesi, günümüzde il halk kütüphanesi olarak kullanılan Sungurbey Kütüphanesi, Paşa Cami, Dışarı Cami, Niğde Kalesi Saat Kulesi, Sungurbey Mahallesi Rum Kilisesi gibi yerler bulunuyor.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular