Avanos Araç Kiralama

Kiralanabilecek Araç Listesi

Ekonomik
Ekonomik
Orta
Orta
Suv
Suv
Minibüs
Minibüs

Avanos Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Avanos
Araç Sınıfları:Ekonomik, Orta, Suv, Minibüs
Kiralama Noktaları6
Popüler Acenteler:Yavuz
Avanos Hakkında

Nevşehir’e bağlı ilçelerden biri olan Avanos, şehir merkezinin kuzeydoğusunda konumlanıyor. Kayseri ve Yozgat illeriyle sınırı bulunan Avanos; Ürgüp, Nevşehir merkez, Gülşehir, Hacıbektaş ve Kozaklı ilçeleriyle de komşudur. Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na 35 kilometre uzaklıkta bulunan Avanos, tarihi ve doğal güzellikleriyle ziyaretçi akınına uğruyor. 1900 yılından beri kullanılan Taş Köprü’sü, Peribacaları, Saruhan Kervansarayı, Yamanlı Kilisesi, Çeç Tepesi, Zelve Açık Hava Müzesi, Paşabağları Müze ve Örenyeri, Çavuşin Köyü, Güllüdere (Aziz Agathangelus) Kilisesi, Özkonak Yeraltı Şehri, Belha Manastırı, Dereyamanlı Kilisesi, Güray Müzesi, Chez Galip Saç Müzesi, bağ evleri, çanak ve halı atölyeleri ile mutlaka gezilip görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

Siz de istediğiniz segmentte bir araç kiralayarak hem Avanos’u ve çevre ilçeleri gezebilir hem de zengin bir yemek kültürüne sahip ilçede tadına doyulmaz lezzetleri deneyimleyebilirsiniz. Bölgedeki pek çok tarihsel ve turistik gezi noktalarına karayoluyla rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan Avanos’ a iki farklı yoldan gidebilirsiniz. Birincisi, Nevşehir Kapadokya Havaalanı Yolu’nu takip ederek Avanos Gülşehir Yolu üzerinden ilçeye varabilirsiniz. İkincisi ise Nevşehir Kapadokya Havaalanı Yolu üzerinde ilerledikten sonra önce Kırşehir Nevşehir Yolu/D765 Karayolu’na sonra da Kayseri Nevşehir Yolu/D300 Karayolu’na bağlanarak Avanos’a ulaşabilirsiniz.

Nevşehir il merkezinden Avanos’a Kayseri Nevşehir Yolu/D300 Karayolu üzerinden gidebilirsiniz. Ürgüp’ten Avanos’a gitmek için öncelikle Avanos-Ürgüp Yolu’nu takip etmeniz gerekiyor. Sonra Kayseri Nevşehir Yolu/D300 Karayolu üzerinde ilerleyerek ilçeye varabilirsiniz. Gülşehir ilçesinden Avanos’a, Avanos Gülşehir Yolu’nu kullanarak gidebilirsiniz. Bir başka güzergah olan Kayseri Nevşehir Yolu/D300 Karayolu’nda ilerleyerek de yaklaşık yarım saat içerisinde tarih kokan bu ilçede bulunabilirsiniz. Hacıbektaş’tan yola çıkıp Avanos’a gidebilmek içinse Kırşehir Nevşehir Yolu/D765 Karayolu’nda bir süre ilerledikten sonra Avanos Gülşehir Yolu’na bağlanabilirsiniz. Bir başka alternatif ulaşım güzergahı ise Özkonak Bucağı Yolu. Avanos’a gidebilmek için Özkonak Bucağı Yolu’nu takip ederek Avanos Gülşehir Yolu’na bağlanabilirsiniz. Kozaklı ilçesinden de Avanos Yolu üzerinden veya Kozaklı Yolu üzerinden Avanos ilçe merkezine ulaşabilirsiniz.

Avanos’tan ilçenin tarihi ve doğal güzelliklerine kiralamış olduğunuz aracınızla ulaşmanız da oldukça kolay. Mesela Çavuşin Köyü’ne Göreme Yolu üzerinden, Zelve Açık Hava Müzesi’ne Zelve Yolu ve Kayseri Nevşehir Yolu/D300 Karayolu üzerinden, Paşabağları Müze ve Örenyeri’ne Zelve Yolu ve Göreme Yolu üzerinden, Özkonak Yeraltı Şehri’ne Özkonak Bucağı Yolu üzerinden gidebilirsiniz.

Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
0850 333 88 88 numaralı ENUYGUN Çağrı Merkezi'ne yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular