Muş Havalimanı Araç Kiralama

Muş Havalimanı Hakkında

Muş Havalimanı, Türkiye’nin doğusunda yer alan Muş’u diğer şehirlerle bağlar. Yapımı 1992 yılında tamamlanan havalimanı bu yıldan itibaren bölge halkının hizmetinde. Sultan Alparslan Havalimanı olarak da biline bu bağlantı noktası yoğunluklu olarak iç hat seferlerinin gerçekleştiği bir havalimanı. Bu nedenle de iç hat seferleri ile yılın büyük bir bölümünde yolcuların Muş’a ulaşması mümkün. 
Muş Sultan Alparslan Havalimanı’nda uçuşların çok büyük bir kısmı Ankara, Bursa, İzmir ve İstanbul’a gerçekleşir. Dönemsel olarak açılan dış hat seferleri ile Muş’a farklı noktalardan da uçaklar iner. Havalimanının şehir büyüklüğü ile kıyaslandığında önemli bir yolcu performansı var. Yılda ortalama 500.000 yolcu Muş Alparslan Havalimanı’nı tercih eder. 
Muş Sultan Alparslan Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki mesafe yaklaşık 17 km. Bu da havalimanına ulaşım için farklı alternatifler tercih etmeyi gerekli kılar. Toplu ulaşım, bölge halkı tarafından en çok tercih edilen seçenek. Ancak araç kiralama, havalimanı transferi ve taksi de en çok tercih edilenler arasında dikkat çeker. Siz de araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak Muş’u keşfetmeye başlamalısınız. Muş’a seyahat ettiğinizde Muş Kalesi, Arak Manastırı, Kayalıdere Antik Kenti, Malazgirt Kalesi ve Geleneksel Muş Evlerini keşfetmelisiniz.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular