Kütahya Araç Kiralama

Kiralanabilecek Araç Listesi

Orta
Orta
Ekonomik
Ekonomik

Kütahya Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Kütahya
Araç Sınıfları:Orta, Ekonomik
Kiralama Noktaları4
Havalimanı Konumları:Zafer Havalimanı
Popüler Acenteler:Has Oto
Kütahya Hakkında

Oldukça geniş tarihi ve kültürel mirasa sahip olan Kütahya, kurtuluş mücadelesinde sonucu belirleyecek savaşlarından birisi olan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin yaşandığı yer olan Dumlupınar’ı da kapsayan sınırlara sahip. Köklü geçmişi bulunan kentin aynı zamanda antik çağlarda yaşamış olan ünlü masalcı Ezop’un memleketi olması da önemini bir kat daha artırıyor. Kütahya’nın geniş bir tarihsel birikime sahip kentlerden birisi olması ve özellikle Frigyalılar döneminden kalan eserlerin bugün halen sergilenmesi turistleri buraya çekiyor. Kütahya tarihsel dönemlerin kültürel olarak izlerini de taşıyan bir kent. Özellikle çinicilik alanında gösterilen faaliyet ve bu işçiliğin birçok tarihi binada varlığını sürdürmesi yaşatılan kültürün bir parçası olarak karşımıza çıkıyor.

Kütahya’nın sınırları oldukça geniş. Bu da görülecek eserlerin büyük çoğunluğunun farklı lokasyonlarda olması anlamına geliyor. Dolayısıyla bu alanları konforlu ve güvenli bir şekilde ziyaret edebilmek için araç kiralama seçeneğinin değerlendirilmesi gerekiyor.

Kütahya’da gezinti yaparken tarihsel olduğu kadar kültürel yolculuğa da çıkacaksınız. Bu kapsamda gezilecek yerler arasında, Dumlupınar Şehitliği,     Kütahya Ulu Camii, Hayme Ana Türbesi, Çinili Camii, Aizanoi Antik Kenti, Macar Evi Müzesi, Kütahya Kalesi, Çini Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Kütahya Jeoloji Müzesi, Kütahya Kurşunlu Cami, Evliya Çelebi Müzesi, Kütahya Milli Mücadele Müzesi, Ezop Masal Adası Şehzadeler Parkı yer alıyor.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular