Kocaeli Araç Kiralama

En iyi araç kiralama firmalarını karşılaştırın, aracınızı kolayca ve en uygun fiyata kiralayın.

Kocaeli Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Kocaeli
Araç Sınıfları:Ekonomik, Orta, Lüks, Suv, Üst, Minibüs
Kiralama Noktaları29
Popüler Acenteler:Garenta
Kocaeli Hakkında

Türkiye’nin en küçük illerinden birisi olan Kocaeli, İstanbul’dan sonra sanayileşmenin en yüksek olduğu yerler arasında bulunuyor. Özellikle Dilovası ilçesi Türkiye’nin en yüksek sanayileşmiş yerleşim birimlerinden birisi. Bunun  ek olarak köklü bir tarihi geçmişe de sahip olan Kocaeli, Türkiye’de ve dünyada birçok kişinin odak noktası haline geliyor.

Kocaeli, İstanbul’a olan yakınlığı sebebi ile çok sık ziyaret ediliyor. Hem önemli tarihi eserlerin bulunması hem de doğal güzelliklerin il sınırları içerisinde yer alması bu bölgeyi gözde lokasyonlar arasına sokuyor. Kocaeli’nde kapsamlı, rahat ve konforlu bir gezi hayal ediyorsanız İstanbul’dan araç kiralayarak kente ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul, Kocaeli’ne 116 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Bu bağlamda yaklaşık bir buçuk saatlik yolculuk ile kente ulaşabilirsiniz.

Kocaeli’nde doğayı, denizi, tarihi ve kültürü keşfe çıkabilirsiniz. Tarihi yerler arasında, Hannibal Anıt Mezarı, Eskihisar Kalesi, Osman Hamdi Bey Evi ve Müzesi, TCG Gayret Müzesi, Sultan Baba Türbesi, Kasrı Hümayun Saray Müzesi, Akçakoca Bey Anıt Mezarı, Çoban Mustafa Paşa Külliyesi, Kocaeli Arkeoloji Ve Etnografya Müzesi, Kaiser Wilhelm Köşkü, Üç Tepeler Tümülüsü bulunuyor. Doğal güzellikler arasında ise,  Serindere Kanyonu, Pembe Kayalar, Bayramoğlu Adası, Beşkayalar Tabiat Parkı,      Ballıkayalar Vadisi, Sapanca Gölü yer alıyor.

Kocaeli’de Araç Kiralayacaklar İçin İpuçları

Kocaeli, iş seyahatleri veya hafta sonu gezileri açısından çokça ziyaret edilen bir şehir. Kocaeli’ye gelenlerin pek çoğu, ulaşım açısından zorluk yaşamamak ve her yere kolayca ulaşmak adına araç kiralamayı tercih ediyor. Kocaeli’de en doğru aracı kiralamak için bazı önemli detayları bilmek gerekiyor. 

Araç tipi:

Kocaeli’de araç kiralamadan evvel, kiralanacak aracın şehrin koşullarına uygun olup olmadığı belirlenmeli. Kocaeli, genel olarak düz ve ulaşım açısından elverişli bir şehir. Dolayısıyla sedan veya hatchback tipi bir otomobil kiralanabilir. Ancak Kocaeli’de bulunan Kartepe Kayak Merkezi, Maşukiye ve Yuvacık Barajı gibi yerler yüksek ve engebeli noktalarda yer alıyor. Böyle yerlere gitmeyi planlıyorsanız SUV tipi bir araç kiralamanız gerekebilir. Özellikle kış koşullarında, Kartepe ve Maşukiye gibi yerlere kolayca ulaşmak için SUV, pickup, 4x4 gibi arazi araçları tercih edilmeli. 

Araçta bulunması gereken ekipmanlar/donanımlar:

Kocaeli, genel anlamda ılıman bir iklime sahip olsa da kış aylarında yollarda buzlanma olabiliyor. Dolayısıyla kış koşullarına uygun bir araç kiralamakta fayda var. Bunun için araçta, özellikle kar lastiği mutlaka bulunmalı. Kartepe Kayak Merkezi’ne çıkmayı düşünüyorsanız kiralayacağınız araçta zincir olup olmadığına da mutlaka dikkat etmelisiniz.

Kocaeli’ye ilk kez geliyorsanız ve trafiğe hâkim değilseniz, GPS navigasyon sistemine sahip olan bir araç kiralamaya çalışın. Böylelikle kaybolma veya yolda kalma gibi olumsuz durumların önüne geçebilirsiniz. Ayrıca park sorunu yaşamamak için park sensörlü bir araç kiralayabilirsiniz. 

Ekonomik araç:

Kocaeli’de uzun mesafeler kat edecekseniz, yakıt yönünden daha ekonomik bir araç tercih etmenizde fayda var. Dolayısıyla dizel araçlar sizin için daha ekonomik olacaktır.

Vites tercihi:

Kocaeli şehir trafiği, iş çıkışı-gidişi gibi günün bazı vakitlerinde yoğun olabiliyor. Trafikte, dur-kalk sırasında zorlanmamak ve daha rahat olmak için otomatik vites araçları tercih edebilirsiniz. Fakat alışkanlık itibariyle manuel araçlara daha hakimseniz, otomatik vitesli bir araca alışmanız zaman alabilir. Bu nedenle manuel bir araç kiralamak daha doğru olacaktır.   

Elektrikli araç:

Kocaeli’de elektrikli araç kiralama seçeneğiniz de bulunuyor. Elektrikli araç kiralayacaksanız, şehirdeki elektrikli araç şarj istasyonlarının yerlerini bilmelisiniz. Bu, ihtiyaç halinde kolayca gidip aracınızın şarjını doldurmanız, yolda kalma gibi aksilikler yaşamamanız adına önemli. Kocaeli’de bulunan bazı elektrikli araç şarj istasyonlarının konumları:

ZES - O3 Oksijen Dilovası

ZES - Ramada Plaza İzmit

ZES - Symbol AVM Kocaeli

ZES - Bilişim Vadisi Gebze

Eşarj - Öztorun Oto

Eşarj - Doğuş Otomotiv

Çocuk oto koltuğu/Ana kucağı:

Kocaeli’de ailecek bir gezi gerçekleştirecekseniz, kiralayacağınız araç ailenize uygun olmalı. Çocuğunuz veya çocuklarınız 12 yaşından küçükse çocuk oto koltuğuna sahip olan bir araç, bebeğiniz varsa içerisinde ana kucağı bulunan bir araç kiralamalısınız. Araç kiralayacağınız firmadan bu ekipmanları talep etmeli, stok durumlarını kontrol ettirmelisiniz.

Ek sürücü hakkı tanımlama:

Kiraladığınız aracı sizin dışınızda kullanacak biri varsa, araç kiralarken ek sürücü tanımlama hakkından yararlanmayı unutmayın. Ek sürücü tanımlama hizmeti, trafikte veya trafik kontrol noktalarında yaşanabilecek herhangi bir sorunun önüne geçecektir. Ek sürücü tanımlama için ek bir hizmet bedeli talep ediliyor. Hizmet ücreti, firmadan firmaya değişiyor

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
0850 333 88 88 numaralı ENUYGUN Çağrı Merkezi'ne yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular