İzmit Araç Kiralama

İzmit Ucuz Kiralık Araçlar

Opel Corsa Manuel
1.043,80TL
Ford Tourneo Courier Manuel
1.218,00TL
Kia Rio Otomatik
1.262,22TL
Fiat Egea Manuel
1.267,00TL
Fiat Egea Otomatik
1.291,89TL
Ford Focus Manuel
1.331,73TL
Renault Clio 5 Otomatik
1.334,00TL
Renault Clio Otomatik
1.458,00TL
Renault Clio Hb Otomatik
1.466,77TL
Toyota Corolla Otomatik
1.588,44TL

İzmit Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:İzmit
Araç Sınıfları:Ekonomik, Orta, Üst, Suv, Lüks, Minibüs
Kiralama Noktaları6
Popüler Acenteler:Rent Go
( İzmit ) Merkez Hakkında
Eski adıyla Nicomedia yani İzmit, Roma İmparatorluğu döneminde önemli bir merkez konumundaydı. Bugün bile şehirdeki tarihi izler bu dönemin izlerini yansıtır. Şehrin kalbinde konumlanan İzmit Saat Kulesi ve Kocaeli Arkeoloji Müzesi kültür turizmi meraklılarını kendine çeken duraklardan. Öte yandan İzmit’in merkezi konumunda Körfez’in serin sularına paralel bir park olan SekaPark ve Harikalar Sahili yediden yetmişe çoğu İzmitli için buluşma noktası. Kerpe, Cebeci, Kumcağız, Bağırganlı, Kovanağzı, Seyrek ve Miço Koyu’nun da arasında yer aldığı dokuz tane mavi bayraklı plaja ev sahipliği yapıyor. Plaj ve koylarının yanı sıra merkeze oldukça yakın mesafede yer alan Maşukiye, Sapanca ve Sakarya sebebiyle de doğa tutkunları tarafından sıklıkla tercih edilir. Ankara-İstanbul büyük şehirlere yakınlığıyla da önemli bir geçiş noktası. Her mevsim tatil yapmak isteyenler için seçeneklerle dolu olan İzmit, kış turizminin de gözdesi. Öyle ki il merkezine 15-20 dakikalık mesafede yer alan Kartepe kayak tatillerinin vazgeçilmezi. Tüpraş gibi önemli kurumlara ve çeşitli sanayi fabrikalarına ev sahipliği yapan İzmit’in demografik yapısını işçiler, memurlar ve Kocaeli Üniversitesi sebebiyle öğrenciler oluşturuyor. İzmit’e yolunuz düşerse Outlet’e uğramayı, İzmit Fuarı’nın keşfetmeyi ve pişmaniyenin tadına bakmayı atlamayın.
Kocaeli İzmit’te Araç Kiralayacaklar İçin İpuçları

Kocaeli’nin merkezi ilçesi olan İzmit, yıl içerisinde binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor. İzmit’e gelenlerin birçoğu şehir içinde ve çevresinde rahatça dolaşabilmek adına özel araç kiralamayı tercih ediyor. Ancak İzmit’e araç kiralamadan önce birtakım hususların göz önünde bulundurulması gerekiyor.

Araç tipi:

İzmit hem konum hem arazi yapısı hem de iklim bakımından oldukça elverişli bir şehir. Yani İzmit’te arazi yapısını dert etmeden dilediğiniz tipte araç kiralayabilirsiniz. Şehir merkezinden uzaklaşmayacaksanız, sedan tipi normal bir otomobil kiralayabilirsiniz. Ancak İzmit’e yakın olan Kartepe ve Maşukiye gibi turistik yerleri görmeyi düşünüyorsanız, SUV tipi bir araca ihtiyaç duyabilirsiniz. Zira bu yerler yüksek ve engebeli noktalarda yer alıyorlar. Özellikle kış mevsiminde, daha da dikkatli olmak ve mutlaka arazi tipi bir araç kiralamak gerekiyor.

Araçta bulunması gereken ekipmanlar:

İzmit’te araç kiralamadan önce, aracın sahip olduğu donanımlara dikkat etmenizde fayda var. Örneğin kış aylarında İzmit’te nadir de olsa sabahları buzlanma olabilir. Bu gibi durumlar için aracın kar lastiklerine sahip olması gerekiyor. Bunun yanı sıra İzmit’e yakın olan Kartepe Kayak Merkezi’ne gitmeyi planlıyorsanız, araçta zincir olup olmadığını önceden teyit etmelisiniz.

İzmit trafiğine ve yollara hâkim değilseniz, adres bilginiz kısıtlıysa, aracınızda mutlaka GPS navigasyon sistemi bulunmalı. Buna ek olarak park sensörü, çocuk kilidi gibi pek çok özellik, daha rahat ve güvenli bir sürüş deneyimi yaşamanızı sağlayacaktır.

Vites tercihi:

İzmit’te vites alışkanlığınıza göre manuel ya da otomatik araç kiralayabilirsiniz. Bununla birlikte şehir trafiğinde rahat etmek adına, otomatik vitesli araçları tercih edebilirsiniz.

Ekonomik araç:

İzmit’te uzun kilometreler yapacaksanız, çevredeki ilçelere veya turistik yerlere gitmeyi düşünüyorsanız, yakıt yönünden daha ekonomik bir araç kiralamanızda fayda var. Yakıttan tasarruf edebilmek için dizel veya hibrit bir araç kiralamalısınız.  

Elektrikli araç:

İzmit’te elektrikli araç kiralamanız da mümkün. Zira ilçenin birçok noktasında elektrikli şarj istasyonları bulunuyor. Ancak ihtiyaç halinde kolayca gidip aracın şarjını doldurmak ve yolda kalma gibi aksilikler yaşamamak için elektrikli araç şarj istasyonlarının yerlerini bilmek gerekiyor. İzmit’te bulunan bazı elektrikli araç şarj istasyonlarının konumları:

Eşarj - Öztorun Oto

ZES - Ramada Plaza İzmit

ZES - Symbol AVM Kocaeli

ZES - Metro Market İzmit

ZES - Dolphin Center

ZES - 41 Burda AVM

Çocuk oto koltuğu/Ana kucağı:

Ailenize uygun bir araç kiralamak için bazı ekipmanların araçta olup olmadığına dikkat etmelisiniz. 12 yaşından küçük çocuklarınız varsa çocuk oto koltuğuna ve çocuk kilidine sahip olan bir araç, bebeğiniz varsa içerisinde ana kucağı olan bir araç kiralamalısınız. Araç kiralamadan önce firmadan bu ekipmanları talep etmeli, stok durumlarını kontrol ettirmelisiniz.

Ek sürücü hakkı tanımlama:

İzmit’te kiralayacağınız aracı sizin dışınızda bir veya birkaç kişi kullanacaksa, ek sürücü tanımlama hizmeti almanız gerekiyor. Ek sürücü tanımlama hizmeti, trafikte veya trafik kontrol noktalarında herhangi bir sorun yaşamamak adına önem arz ediyor. Ek sürücü tanımlama hizmet bedeli sabit olmadığı için firmadan firmaya değişiyor

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
0850 333 88 88 numaralı ENUYGUN Çağrı Merkezi'ne yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular