Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı Araç Kiralama

Cengiz Topel Havalimanı Hakkında

Cengiz Topel Havalimanı, Kocaeli’nde Kartepe sınırlarında yer alır. Marmara Bölgesi’nde yer alması nedeniyle uçuşların çok yoğun olmadığı Cengiz Topel Havalimanı yıl boyunca sınırlı sayıda uçuşların gerçekleşmesini sağlar. İnşaatı 1995 yılında başlayan havalimanı, 1999 yılında tamamlandı. Ancak Gölcük Depremi’nin etkileri havalimanının 2011 yılında faaliyete başlamasına neden oldu.
İç hat ve dış hat seferleri olmak üzere farklı uçuşlara ev sahipliği yapan Cengiz Topel Havalimanı, yılda ortalama 50.000 yolcuya hizmet sunar. Bu da yakında bulunan İstanbul ve Sabiha Gökçen Havalimanı gölgesinde kaldığını gösterir. İç hat seferlerinde Trabzon başlıca rota olurken dönemsel olarak dış hat uçuşları da açılır. 
Kocaeli ve Sakarya şehirlerine yakın bir noktada bulunan Cengiz Topel Havalimanı; Kocaeli’ne 15 km ve Adapazarı’na 30 km mesafede. Bu yönüyle iki şehre de ulaşımın kolay olduğu özellikler gösterir. Cengiz Topel Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için toplu ulaşım tercih edilse de araç kiralama, taksi ve havalimanı transferi çok daha ideal. Konfor ve kalite anlamına gelen araç kiralama gibi seçeneklerle Kocaeli’ni keşfetmeniz de mümkün. Araç kiralayarak Kocaeli’ni keşfe çıktığınızda Osman Hamdi Bey Müzesi, Ormanya, Çoban Mustafa Paşa Camii, Gayret Gemi Müzesi, Ballıkayalar Kanyonu ve Seka Park’ı tercih etmelisiniz.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular