Kırklareli Araç Kiralama

Kırklareli Hakkında

Kırklareli, Marmara bölgesinde bulunan önemli şehirlerimizden bir tanesi. Konumu itibarıyla bir geçiş bölgesi olan Kırklareli tarih boyunca bu özelliği sayesinde pek çok medeniyete ev sahipliği yaptı. Bu yönüyle asıl adı olan Kırk Kilise’yi günümüze kadar taşıdı. Ancak Cumhuriyet döneminde yapılan isim değişikliği ile şehrin ismi Kırklareli oldu.
Kırklareli, yaklaşık 110 bin insanın ikamet ettiği küçük bir şehir. Bulgaristan, Edirne, Tekirdağ ve Karadeniz’e sınırı olan şehre hayat veren Ergene Nehri ve havzası. Tarım ve hayvancılığın geliştiği şehirde turistik anlamda da ilgi çekici kalıntıların bulunduğundan söz etmek gerekir. Bitekim şehir Paleolitik Çağ’dan başlayarak günümüze ulaşan süreçte pek çok medeniyetin ev sahibi oldu.
Yakın dönemde Roma ve Bizans kültürü ile yoğrulan Kırklareli Osmanlı hakimiyeti ile birlikte kültürel anlamda bir mozaiğe dönüştü. Bu yönüyle gezilecek yer sayısı fazla olan şehirde sadece tarihi kalıntılar değil doğal güzellikler de ilgi çekici. Kıyıköy ve İğndeada Plajları doğal güzelliklere iyi birer örnek olurken Hızırbey Hamamı, Yanasu Mağarası ve Saka Gölü Longozu turistik anlamda ilgi çeker.  Bu yerleri konforlu bir şekilde gezebilmek için profesyonel araç kiralama seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. 
Şehrin geçiş noktasında bulunması zaman zaman kalabalık olmasına neden olsa da Kırklareli genel anlamda sakin bir şehir. Özellikle doğal güzelliklerin keşfedilmesiyle birlikte turistik potansiyelini ortaya çıkaracak.

Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
0850 333 88 88 numaralı ENUYGUN Çağrı Merkezi'ne yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular