Kırıkkale Araç Kiralama

Kırıkkale Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Kırıkkale
Kırıkkale Hakkında

Türkiye’nin önemli sanayi merkezlerinden birisi olan Kırıkkale, özellikle savunma sanayi ve petro-kimya tesisleri ile öne çıkıyor. Bunun yanı sıra il halı ve kilim dokumacılığı gibi önemli el sanatlarını da yaşatıyor. 1989 yılında Ankara’dan ayrılan Kırıkkale, başkente yaklaşık olarak 71 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Yapılan araştırmalar şehrin tarihini Kalkolitik (Bakır Çağı) Çağ’a kadar götürüyor. Bu da Kırıkkale’nin birçok medeniyete ev sahipliği yaptığını gösteriyor.

Kırıkkale, tarihi, doğası ve kültürü ile birçok ziyaretçiyi kendisine çekiyor. İl sınırları içerisinde bulunan tüm alanlarda önemli eserleri, doğal alanları ve kültürün izini görebilirsiniz. Bu noktada tüm noktalara hakim olabilmek ve en iyi şekilde gezip, görebilmek için araç kiralama seçeneğini kullanmalısınız.

Kırıkkale’de pek çok tarihi güzellik bulunuyor. Bunların arasında, Ceritkale Kaya Mezarları, Tarihi Çeşnigir Köprüsü ve Kanyonu, Hacı Taşan Kültür Merkezi (Taş Mektep), Ballı Baba Türbesi ve Camisi, Haydar Sultan Camisi ve Türbesi, Rahmi Pehlivanlı Müze Evi, Hasandede Camisi ve Türbesi gezilebilecek tarihi alanlar arasında yer alıyor. Doğal güzellikleri gezmek isterseniz, Obaköy (Yeşil Vadi), Lavanta Vadisi, Karaahmetli Tabiat Parkı, Sulu Mağara, Hasandede Peribacaları ve Dinek Dağı’nı tercih edebilirsiniz.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular