Kıbrıs Merkez Araç Kiralama

Merkez Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Merkez
Kıbrıs Merkez Hakkında

Akdeniz’de bir adada kurulan Kıbrıs’ın merkezi başkent Lefkoşa olarak biliniyor. Adanın tarihi ve kültürünü yansıtan en güzel yerlerden birisi olan Kıbrıs merkez, her yıl birçok turist tarafından ziyaret ediliyor. Kıbrıs merkezinin bir tarafı oldukça canlıyken diğer kısmında birçok tarihi eser yer alıyor. Bu özelliği ile dikkat çeken yerleşim birimi adanın en önemli yerlerinden birisi olmayı başarıyor.

Kıbrıs merkezi ve çevresinde bulunan tarihi eserleri ve kültürü yansıtan mekanları görebilirsiniz. Bu noktada ada içerisinde daha rahat hareket edebilmek için araç kiralama seçeneğini gündeminize alabilirsiniz. Bu sayede konforlu bir keşif süreci yaşayabilirsiniz.

Kıbrıs merkezinde yer alan birçok noktayı gezerek, adanın tüm dokusunu hissedebilirsiniz. Bu yerler arasında, Arasta, Bandabuliya,  Lefkoşa Kent Surları, Girne Kapısı, Bedesten, Samanbahçe Evleri, Büyük Hamam, Taş Eserler Müzesi, Kıbrıs Özel Etnoğrafya Müzesi, Derviş Paşa Konağı gibi yerler görülebilir. Lefkoşa’da bulunan tarihi ve dini alanlar arasında ise, St. Sophia Katedrali’nden dönüştürülmüş Selimiye Cami, Büyük Han, St. Cathrine Kilisesi değiştirilerek inşa edilen Haydarpaşa Cami, Arabahmetpaşa Cami, Sarayönü Cami, Mevlevi Tekke Müzesi, Ermeni Kilisesi gibi yerleri mutlaka görmelisiniz.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular