Kıbrıs Güzelyurt Araç Kiralama

Güzelyurt Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Güzelyurt
Güzelyurt Hakkında

Güzelyurt, Ercan Havalimanı'ndan Lefkoşa-Güzelyurt Anayolu ile yaklaşık 58 km uzaklıkta olan küçük bir yerleşim birimi olarak bilinir. Her şeyden önce bilinmesi gereken ilk kural trafiğin akış yönü dolayısıyla araçların direksiyonlarının sağ tarafta olmasıdır. Eğer düz vitesli bir araç kiralayacak olursanız, vitesi kontrol etmeyi sol elinizle yapacağınızı unutmamalısınız.

Rumca, Morphou olarak bilinen Güzelyurt'un en önemli müzesi, Ecevit Caddesi'nde yer alan ve merkezden Fevzi Çakmak Sokağı'ndan 1,6 km mesafede olan "Güzelyurt Doğa ve Arkeoloji Müzesi" olarak bilinir. Çeşitli bankalara ev sahipliği yapan Güzelyurt merkeze gelmişken, hemen yürüme mesafesinde bulunan St Mamas Manastırı aynı zamanda İkon Müzesi'ni de içinde barındıran yeri ziyaret edebilirsiniz. 

Güzelyurt Doğa ve Arkeoloji Müzesi çıkışı sonrasında Ecevit Caddesi'ni güney yönünü takiben geçebilir, otobüs terminalinden batı yönüne ilerleyerek toplamda yaklaşık 2 km mesafe ile Kıbrıs Toplum ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ne giderek tesisin kütüphane gibi olanaklarından faydalanabilirsiniz.

Yine geri dönüşte, kentin merkezinden geçerek önemli diğer yerleri ziyaret edebilir, aynı şekilde Lefkoşa-Güzelyurt Anayolu'nu doğu yönünde ilerleyerek Ercan Havalimanı'na ulaşabilirsiniz.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular