Karaman Merkez Araç Kiralama

Merkez Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Merkez
Karaman Merkez Hakkında

Konya’dan ayrılarak 1989 yılında il olan İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde kalan Karaman, yörük kültürünün en yoğun yaşandığı yerler arasında bulunuyor. Kentin tarihinde önemli bir yere sahip olan, Türkçe ile ilgili yaptığı vurguyla bugün dahi adından söz edilen Karamanoğlu Mehmet Bey, her yıl 13 Mayıs tarihinde çeşitli törenlerle anılıyor. Bu özellikleri dolayısıyla hem yurt içinden hem de yurt dışından birçok misafir kenti ziyaret ediyor.

Karaman merkezi ve çevresinde turistler tarafından ziyaret edilen birçok nokta yer alıyor. Bu yerlere rahat bir şekilde ulaşabilmek için araç kiralama seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu sayede görmek istediğiniz mekanlar arasındaki mesafeyi en aza indirgemiş olursunuz.

Karaman merkezinde kentin tarihini ve doğasını yansıtan birçok nokta bulunuyor. Tarihi yerler arasında, Tartan Konağı, Karaman Müzesi, Hürrem Dayı Evi, Tahıl Ambarları, Hatuniye Medresesi, Çeşmeli Kilise, Yunus Emre Cami, Karaman Kalesi, Aktekke Camii, İmaret Camii, Değle Ören Yeri gibi alanları sayabiliriz. Doğal güzellik ve yeşil alanlarda, Güldere Gödet Saklı Cennet, Vali Hakkı Teke Hoşgörü Ormanı, Kuğulu Park, Karaman Seyir Terasları, Manazan Mağaraları, İncesu Mağarası ziyaret listenizde bulunabilir.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular