İzmir Konak Araç Kiralama

Konak Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Konak
Konak Hakkında

İzmir’in merkez ilçelerinden olan Konak, bir dönem Türkiye’nin en büyük ilçesi unvanına sahipti. Yerli ve yabancı birçok turist tarafından yılın her dönemi ziyaret ediliyor. Hem kültürel hem de tarihsel olarak İzmir tarihinde önemli bir yere sahip olan Konak, ilin yönetimsel, ticari ve kültürel anlamda da merkez noktasında bulunuyor. Konak, aynı zamanda İzmir’in kuruluşundan bu yana birçok medeniyete de ev sahipliği yapması bakımından günümüzde halen daha geçmiş dönem devletlerinin izlerini taşımaya devam ediyor.

Konak, İzmir’in kalbi olmasının yanı sıra geniş yüzölçümüne sahip bir yerleşim birimi olması ile de biliniyor. Bu sebepten dolayı ilçeyi dolaşırken mutlaka araç kiralama seçeneğini kullanmalısınız. İlçedeki her noktayı keşfetmek bu sayede oldukça kolay hale gelir.

Konak’ta gezerken önceliğiniz kentin de merkezi olarak kabul edilen Tarihi Saat Kulesi olsun. Bunun yanı sıra kent ticaretinde önemli bir yere sahip olan Kemeraltı’nı da gezmeyi sakın ihmal etmeyin. Bu seçeneklere ek olarak Agora, Kadifekale, Kültürpark, Tarihi Asansör, Havagazı Fabrikası, Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Kızlarağası Hanı, Basmane Garı, Alsancak Garı, Aziz Polikarp Kilisesi gibi yerler görülebilir. Ayrıca deniz kıyısında yürümek ve körfezin tadını çıkartmak istiyorsanız Kordon Boyu’nda turlayabilirsiniz.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular