İstanbul Ortaköy Araç Kiralama

Kiralanabilecek Araç Listesi

Ekonomik
Ekonomik
Orta
Orta
Üst
Üst
Lüks
Lüks

Ortaköy Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Ortaköy
Araç Sınıfları:Ekonomik, Orta, Üst, Lüks
Kiralama Noktaları2
Popüler Acenteler:Otocar
Ortaköy Hakkında

İstanbul’un en turistik semtlerinden biri olan Ortaköy, farklı kültürlerin ve inançların tarih boyunca iç içe yaşadığı bir bölge olarak ön plana çıkıyor. Boğaz kenarındaki şanslı konumu, yıllara meydan okuyan yapıları ve dini mekanları haricinde hareketli çarşısıyla da dikkat çeken Ortaköy, Beşiktaş’ın en popüler semtlerinden biri durumunda. İstanbul’un Avrupa Yakası içerisinde bulunan semt ile 3. Havalimanı arasında yaklaşık 53 km’lik bir sürüş mesafesi bulunuyor. Kiraladığınız araçla Ortaköy’ün ayrıcalıklı destinasyonlarını keşfetmek istiyorsanız, yoğun bir gezi programı oluşturmanız mümkün.

Ortaköy’de aracınızla dolaştığınızda semtin ruhunu yansıtan mekanlara öncelik verebilirsiniz. Bölgenin tam anlamıyla sembolü olarak görülen Ortaköy Cami, sahil üzerinde konumlanıyor. Dolayısıyla sahil boyunca yapacağınız yolculukta ilk olarak Mecidiye Cami olarak da bilinen Ortaköy Cami’nin ihtişamına tanıklık edebilirsiniz. Öte yandan aynı bölgede kilise ve sinagog gibi farklı ibadet mekanları da yer alıyor. Sahil hattı üzerinde devam ettiğinizde, İstanbul Boğazı’nın eşsiz güzelliğiyle oldukça net bir biçimde karşılaşabilirsiniz.

Kumpircileri ile tanınan meşhur Ortaköy Meydanı’na uğramak isterseniz, aracınızla sahilin hemen yakınında yer alan İskele Sokak’ı bulmanız gerekiyor. Aradığınız pek çok şeye ulaşabileceğiniz Ortaköy Çarşısı da yine bu bölgede konumlanıyor. Buradan Çırağan Caddesi’ne girdiğinizde Galatasaray Üniversitesi ve Çırağan Sarayı gibi ilgi gören yerlere ulaşabilirsiniz.

Semtin bir diğer turistik destinasyonu olan Esma Sultan Yalısı’nın güzelliğini yakından görmek adına Ortaköy Meydanı’ndan kuzeye doğru hareket etmeniz gerekiyor. Muallim Naci Caddesi üzerinde yer alan tarihi yalı, neo-klasik tarzdaki mimarisiyle fark yaratıyor. Aynı lokasyonda Ortaköy Hamamı ve Feriye Sarayları’nı da kolayca ziyaret edebilirsiniz.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular