İstanbul Kağıthane Araç Kiralama

Kağıthane Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Kağıthane
Kağıthane Hakkında

İstanbul'un önemli yerleşim merkezlerinden biri olan Kağıthane'nin; eski bir kağıt imalathanesinin bir dönem bulunması nedeniyle bu adı aldığı bilinir. Senedi İttifak'ın da imzalandığı, Lale Devri'nin de geçtiği birçok tarihi olaya şahitlik etmiş olan ilç, çeşitli tarihi yapılara sahip olmakla birlikte mesire alanları gibi dinlenme alanlarına da sahip.

Arnavutköy ve Alibeyköy arasındaki kavşak noktası konumunda yer alan ilçye kiraladığınız araç ile  Anadolu yakasından giriş yaparsanız Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ile kuzeyden E80 Çevreyolu, güneyden ise 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile İstanbul Çevreyolu'nu kullanarak, önce Zincirlikuyu mevkinde yer alan Zorlu Avm'ye uğradıktan sonra  kuzey yönünde Çağlayan yönüne girerek ilçe merkezine ulaşabilirsiniz. Ayrıca aynı güzergahta karşılıklı yer alan Trump Avm ve Cevahir Avm'yi de görmelisiniz.

Günümüzde varlığını koruyan yerlerden biri olan Kağıthane Açık Hava Müzesi'ni görmek için Cendere Yolu'nu kullanarak 5-10 dakikada söz konusu konuma ulaşabilirsiniz. Diğer bilinen önemli tarihi mekanlardan biri ise Sıbyan Mektebi olarak açılmış olan, günümüzde ise müze olarak hizmetini sürdüren Kağıthane Şehir Müzesi, Atiye Kasrı ve daha birçok tarihi ve kültürel yapıyı yakından görebilirsiniz.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular