İstanbul Fatih Araç Kiralama

Kiralanabilecek Araç Listesi

Ekonomik
Ekonomik
Orta
Orta
Lüks
Lüks
Üst
Üst

Fatih Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Fatih
Araç Sınıfları:Ekonomik, Orta, Lüks, Üst
Kiralama Noktaları1
Popüler Acenteler:Garenta
Fatih Hakkında

Fatih, İstanbul’un fethinin bir simgesi olarak asırlardır varlığını sürdüren önemli bir yerleşim yeri. Tarihi yarımada olarak bilinen ve İstanbul’un en eski mekânlarından biri olan Suriçi’nde bulunan Fatih aynı zamanda idari anlamda en önemli kurumların yer aldığı ilçe konumunda. Zeytinburnu, Eyüpsultan ve Haliç’e komşu ilçenin bir tarafında da İstanbul Boğazı bulunur. Adını Kostantinapolis’te bulunan Havariyun Kilisesi’nin yıkılarak yerine bir Fatih Külliyesi’nin inşa edilmesinden alır. O dönemden bu yana klasik bir Türk – Osmanlı yerleşim birimine dönüştüğü söylenebilir.
Fatih’in toplam nüfusu 400 bine yakın olsa da ilçeyi önemli kılan nüfusundan çok sınırları içerisinde barındırdığı değerler olur. İstanbul Surları, Ayasofya, Topkapı Sarayı, Sultan Ahmet Camii ve Mısır Çarşısı başta olmak üzere İstanbul’da görülmesi gereken yerlerin büyük kısmı Fatih’te bulunur. Fatih’in klasik bir Türk – Osmanlı yerleşim alanı olmasının bir göstergesi olarak ilçede 80’den fazla cami var. Bu da Fatih’te gezilecek yerlerin saymakla bitmeyeceğini kanıtlar. Camilerin yanı sıra Aya İrini Kilisesi, Sveti Stefan Kilisesi ve Aya Yorgi Kilisesi de ilçenin cazibe merkezleri konumunda. 
Sınırları içerisinde barındırdığı güzellikler dikkate alındığında Fatih, her dönem ziyaretçi çeken bir nokta. Bu da ilçenin ulaşım konusunda gelişmesini sağlar. İETT otobüsleri, raylı sistemler ve denizyoluyla ulaşımın mümkün olduğu Fatih’te konforu arayanlar için araç kiralama daha ideal bir alternatif olarak kabul görür. Bu sayede Tarihi Yarımada’yı kolayca keşfetmek ve zamanı iyi değerlendirmek mümkün. Siz de İstanbul’un Fatih ilçesini keşfe çıkarken araç kiralama fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular