Hakkari Araç Kiralama

Hakkari Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Hakkari
Kiralama Noktaları4
Havalimanı Konumları:Hakkari Havalimanı
Hakkari Hakkında

Türkiye’nin sınır illerinden birisi olan Hakkâri, özellikle yüksek dağları ve sert iklimi ile öne çıkıyor. İlin yüzde 88’inin dağlarla kaplı olması da bu durumu özetliyor. Konumu itibari ile göç ve ticaret yolları üzerinde yer alan Hakkâri’nin tarihi Neolitik Çağ’a kadar uzanıyor. İlk olarak Van merkezli kurulan Urartular’ın egemenliğine giren kent, ilerleyen yıllarda farklı medeniyetlerle de tanıştı. Doğasıyla da öne çıkan ve son dönemlerde yürüyüş, tırmanış gibi sporlarla ilgilenen birçok kişi Hakkâri’nin sert ve geçit vermeyen dağlarını ve yemyeşil yaylalarını keşfetmek için bu bölgeyi ziyaret etmeye başladı.  

Hakkâri, doğasının yanı sıra tarihi ve geçmişten bugüne getirdiği kültürü ile de bilinen bir kent. Bu da tüm ilde gezilip, görülecek birçok yerin olduğu anlamına geliyor. Şehri ve çevresini hem konforlu hem de hızlı bir şekilde gezebilmek için bu noktada araç kiralama seçeneği değerlendirilebilir.

Hakkâri’de gezerken, kentin kültürünün bir parçası olan Kilim Müzesi’ni ve Hakkâri Meydan Medresesi’ni mutlaka dolaşın. Buna ek olarak Şemdinli Taş Köprüsü, Dev Evleri (Dirheler), Kayme Sarayı ve Urartu Mezarlığı da ziyaret listenizde yer alabilir.  Günümüzde daha çok doğası ile öne çıkan Hakkâri’de, Cennet – Cehennem Vadisi, Seyithan Gölü, Peri Bacaları, , Durankaya Yaylası, Berçelan Yaylası, Zap Vadisi, Golan Yaylası, Ore Şelalesi, Mergan Vadisi gibi yerler ziyaretçiler tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular