Edirne Araç Kiralama

Edirne Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Edirne
Kiralama Noktaları3
Edirne Hakkında

Edirne, Marmara Bölgesi’nin batı tarafında kalan önemli şehirlerimizden biri. Trakya bölgesinin en büyük şehirlerinden olan Edirne; Yunanistan ve Bulgaristan ile sınır komşusu konumunda. Şehrin Avrupa’ya yakın olması nedeniyle modern anlamda ilgi çekici olması kadar 1369 ile 1453 yılları arasında Osmanlı Devleti’ne başkentlik yaptı.
Edirne’de 200 bine yakın insan yaşasa da şehir geçiş güzergahında bulunması hareketli bir merkez olmasını sağlar. Şehir, Yunanistan ve Bulgaristan’ın yanı sıra Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale ile komşu. Şehrin çok kültürlü yapısını oluşturan komşuları kadar ikliminden de söz edilir.. Akdeniz ikliminin görüldüğü şehirde turizmin yanı sıra tarım ve hayvancılık faaliyetleri de gerçekleşir. 
Osmanlı mirasının çok ciddi boyutlarda olduğu Edirne’de tarihin farklı dönemlerinden kalma eserler de bulunur. Bu da şehre gelen turistlerin farklı turistik noktaları keşfetmesini sağlar. Edirne’nin kozmopolit yapısı, kültürel zenginliği ve konumu itibarıyla önemini vurgularken şehirde bulunan cazibe merkezlerinden bahsedilir. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin gerçekleştiği yer olan Edirne; Selimiye Camii, Adalet Kasrı, Hıdırlık Tabyası, Meriç Köprüsü ve Rüstempaşa Kervansarayı gibi pek çok eseri sınırları içerisinde barındırır. Bu yerleri konforlu bir şekilde gezebilmek için profesyonel araç kiralama seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. 

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular