Edirne Araç Kiralama

En iyi araç kiralama firmalarını karşılaştırın, aracınızı kolayca ve en uygun fiyata kiralayın.

Edirne Ucuz Kiralık Araçlar

Fiat Egea Manuel
930,00TL
Renault Clio Hb Otomatik
990,00TL
Renault Clio Manuel
1.945,82TL
Renault Symbol Manuel
2.000,00TL
Peugeot 3008 Otomatik
2.050,00TL
Renault Clio Otomatik
2.222,60TL
Peugeot 2008 Otomatik
2.322,43TL
Ford Puma Otomatik
2.451,40TL
Citroen C4 X Otomatik
2.653,38TL
Ford Focus Otomatik
2.844,56TL

Edirne Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Edirne
Araç Sınıfları:Ekonomik, Orta, Minibüs, Üst, Suv
Kiralama Noktaları6
Popüler Acenteler:Garenta
Edirne Hakkında

Edirne, Marmara Bölgesi’nin batı tarafında kalan önemli şehirlerimizden biri. Trakya bölgesinin en büyük şehirlerinden olan Edirne; Yunanistan ve Bulgaristan ile sınır komşusu konumunda. Şehrin Avrupa’ya yakın olması nedeniyle modern anlamda ilgi çekici olması kadar 1369 ile 1453 yılları arasında Osmanlı Devleti’ne başkentlik yaptı.
Edirne’de 200 bine yakın insan yaşasa da şehir geçiş güzergahında bulunması hareketli bir merkez olmasını sağlar. Şehir, Yunanistan ve Bulgaristan’ın yanı sıra Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale ile komşu. Şehrin çok kültürlü yapısını oluşturan komşuları kadar ikliminden de söz edilir.. Akdeniz ikliminin görüldüğü şehirde turizmin yanı sıra tarım ve hayvancılık faaliyetleri de gerçekleşir. 
Osmanlı mirasının çok ciddi boyutlarda olduğu Edirne’de tarihin farklı dönemlerinden kalma eserler de bulunur. Bu da şehre gelen turistlerin farklı turistik noktaları keşfetmesini sağlar. Edirne’nin kozmopolit yapısı, kültürel zenginliği ve konumu itibarıyla önemini vurgularken şehirde bulunan cazibe merkezlerinden bahsedilir. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin gerçekleştiği yer olan Edirne; Selimiye Camii, Adalet Kasrı, Hıdırlık Tabyası, Meriç Köprüsü ve Rüstempaşa Kervansarayı gibi pek çok eseri sınırları içerisinde barındırır. Bu yerleri konforlu bir şekilde gezebilmek için profesyonel araç kiralama seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. 

Edirne'de Araç Kiralayacaklar İçin İpuçları

Bir sınır şehri olan Edirne hem yerli hem de yabancı turistler tarafından ziyaret ediliyor. Edirne’ye gelen turistlerin bir kısmı şehri rahatça gezebilmek adına özel araç kiralamayı tercih ediyor.

Genel olarak düz bir araziye sahip olan Edirne’de çoğunlukla sedan ya da hatchback model araçlar kiralanıyor. Zorlayıcı arazi şartları olmadığı için SUV tipi araçlar tercih edilmiyor. Vites tipi ise tamamen kullanıcının tercihine bırakılıyor. Yani dilerseniz otomatik vites dilerseniz de manuel vites araç kiralayabilirsiniz. Ancak trafik içinde, dur kalk yaparken daha rahat davranmak istiyorsanız otomatik vitesli araçlar sizin için daha isabetli bir tercih olacaktır.

Kışın Edirne soğuk ve kar yağışlı olabiliyor. Bazı günler yollarda buzlanmaya da rastlanıyor. Dolayısıyla kış aylarında Edirne’de araç kiralayacaksanız, aracın zincir ve kar lastiği gibi donanımlara sahip olup olmadığına ayrıca dikkat etmelisiniz. Her ihtimale karşı kar lastiği ve zincire sahip araçlar kiralamalı, firmadan bunları talep etmelisiniz. Özellikle kar lastikli araçlar önceliğiniz olmalı.

Ailenizle rahatça yolculuk edebileceğiniz bir araç kiralamak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken birtakım hususlar var. Aracın aileye uygun olup olmadığı, içerisinde çocuk kilidi ve çocuk oto koltuğu olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Bazı durumlar çocuk oto koltuğu stokları sınırlı olabiliyor. Firmadan çocuk oto koltuğu stoğu durumunu önceden öğrenmelisiniz.

Edirne’de elektrikli araç kiralama imkânı da mevcut. Ancak elektrikli araç kiralamadan önce şart ünitelerinin yerini öğrenmelisiniz. Buna göre yolculuğunuzu daha doğru bir şekilde, yolda kalmadan planlayabilirsiniz. Elektrikli araçlar için Edirne’de bulunan bazı şarj istasyonları:

Eşarj – Erasta AVM, Edirne

Eşarj – Aytemiz, Polatcan, Keşan

Bunların yanı sıra yakıt açısından ekonomik bir araçla seyahat etmek istiyorsanız dizel veya hibrit araç kiralamalısınız. Araç kullanmak istemiyorsanız veya çeşitli nedenlerle kullanamıyorsanız araç kiralama hizmetine ek sürücü imkanından da faydalanmanız mümkün. Bazı firmalarda bu bir ek hizmet olarak sunuluyor. Ek sürücü hizmetinin bedeli firmadan firmaya değişiyor.   

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
0850 333 88 88 numaralı ENUYGUN Çağrı Merkezi'ne yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular