Çorum Araç Kiralama

Çorum Araç Kiralama Noktaları

Kiralanabilecek Araç Listesi

Ekonomik
Ekonomik
Orta
Orta
Lüks
Lüks

Çorum Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Çorum
Araç Sınıfları:Ekonomik, Orta, Lüks
Kiralama Noktaları4
Popüler Acenteler:Grirent
Çorum Hakkında

Karadeniz Bölgesi’nin ilginç illerinden birisi olan Çorum, mutfağı, kültürü ve tarihi ile öne çıkıyor. Bunun yanı sıra tarımsal ürünlerini doğru pazarlama stratejisi ile dünya ile buluşturan kentte, en önemli gelir kaynağı leblebi ve pirinç üretimi. Kent tarihi her ne kadar milattan önce 4 binli yıllara kadar uzansa da, eski çağ medeniyetlerinden olan Hititler’in bu bölgede kurulması ve başkenti olan Hattuşaş’ın Çorum il sınırları içerisinde kalması, burayı ilgi çekici kılıyor. Bu dönemde kalma eserler her yıl binlerce turist tarafından ziyaret ediliyor.

Çorum, bölgenin kültürel ve ekonomik anlamda öne çıkan kentleri arasında yer alıyor. Şehrin hemen her noktasında eski çağlardan kalan izlere rastlamak mümkün. Bu da gezilecek çok fazla alan olduğunu gösteriyor. Bu bağlamda kenti keşfetme serüveninizi daha keyifli hale getirmek için araç kiralama seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

Çorum gezinizde ilk olarak bugün kentin güneyinde bulunan Boğazkale İlçesi sınırları içerisinde kalan Hitit başkenti Hattuşaş’ı ziyaret edebilirsiniz. Bunun yanı sıra kentin genelinde, Boğazköy Müzesi, Alacahöyük Müze Ve Ören Yeri, Yazılıkaya Açıkhava Tapınağı, Laçin Kapılıkaya Kaya Mezarı, Şapinuva Ören Yeri, Çorum Kalesi, Gerdek Kaya Mezarı, Veli Paşa Hanı, Elvan Çelebi Cami Ve Türbesi, İskilip Kalesi, İskilip Kaya Mezarı gibi yerler de görülmeye değer. Doğası ile de öne çıkan Çorum’da İncesu Kanyonu, Kargı Yaylası, Abdullah Yaylası, Çatak Tabiat Parkı ve İskilip Yaylaları  ziyaret listenizde yer alabilir.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular