Çankırı Araç Kiralama

Çankırı Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Çankırı
Çankırı Hakkında

İç Anadolu Bölgesi içerisinde yer alan Çankırı, özellikle Hititler ile birlikte yerleşimin görülmeye başlandığı bir il oldu. Bu bağlamda milattan önce 2 binli yıllarda Çankırı’da yaşamın ilk izlerini bulabilmek mümkün. Kaldı ki kentin adı da Hititlerde yaşamış olan devlet adamı Çangra’nın isminden geliyor. Tarihi ile olduğu kadar doğası ile de öne çıkan Çankırı, son dönemlerde yürüyüş ekiplerinin gözde lokasyonlarından birisi oldu.

Çankırı, tarih ve doğanın şekillendirdiği kültürü ile de öne çıkıyor. Kentin ve ilçelerin birçok noktasında özellikle Türk-İslam dönemine ait eserleri gözlemleyebilirsiniz. Bu noktada rahat bir gezi için araç kiralama seçeneğini de değerlendirmeye alabilirsiniz.

Çankırı’da gezinize il merkezine 4 kilometre gibi bir mesafede yer alan ve ülkenin en önemli kaya tuzu üretim merkezlerinden birisi olan Tuz Mağarası ile başlayabilirsiniz. Buna ek olarak Çankırı Kalesi, Sultan Süleyman Cami, kentin kültürünü gösteren Çankırı Müzesi, Sakaeli Kaya Mezarları ve Peri Bacaları, İndağı Kaya Mezarları, Hüyük Yeraltı Şehri, Çivitcioğlu Medresesi, Buğday Pazarı Medresesi, Taş Mektep, Çankırı Saat Kulesi, Tarihi Çamaşırhane Müzesi, Kadınçayırı Tabiat Parkı, Akbaş Köyü Köprüsü, Kırkpınar Yaylası Mesire Alanı gibi yerleri de ziyaret edebilirsiniz.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular