Bilecik Araç Kiralama

Bilecik Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Bilecik
Bilecik Hakkında

Dört bölgenin (Marmara, Ege, Karadeniz ve İç Anadolu) kesişim noktasında yer alan, sınırları içerisinde daha sonra imparatorluk olan Osmanlı Beyliği’nin ilk başkenti Söğüt’ü barındıran Bilecik, günümüzde en fazla ziyaretçi çeken illerimiz arasında yer alıyor. Her ilçesinde tarihten bir iz barındıran kentte ilk yerleşimin izleri 3 bin yıl öncesine kadar gidiyor. İlkçağlarda Frigyalılar, Lidyalılar ve Perslerin yönetiminde olan şehir daha sonra Roma, Bizans ve Osmanlı gibi imparatorluklara geçti.

Bilecik hem tarihi hem de kültürü ile öne çıkıyor. Her ilçesinde ayrı bir güzelliği barındıran ilde rahat ve kesintisiz yolculuk yapabilmek için araç kiralama planınızı mutlaka uygulamalısınız.

Bilecik, tarihinin yanı sıra doğası ile de öne çıkan kentlerimiz arasında yer alıyor. Osmanlı tarihinin yanında Kurtuluş Savaşı dönemine de önemli cephelerle tanıklık eden Bilecik, özellikle Metristepe Zafer Anıtı ile o savaşları en iyi yansıtan illerden birisi. Bunun yanı sıra yerleşim birimi merkezinde ve ilçelerinde, Söğüt Ertuğrul Gazi Müzesi, Şeyh Edebali Türbesi, Orhangazi Camii, Atatürk Köşkü, Çelebi Mehmet Camii, Hagios Georgios Rum-Ortodoks Kilisesi, Mihalbey Hanı, Kasım Paşa Camii Ve Köprülü Mehmet Paşa Camii gibi tarihi yerleri ziyaret listenize alabilirsiniz. Doğası ile de öne çıkan ilde, Bozcaarmut Göleti, Kömürsu Yaylası, Çiçekli Yayla, Pelitözü Göleti mutlaka görülmeli.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular