Batman Araç Kiralama

En iyi araç kiralama firmalarını karşılaştırın, aracınızı kolayca ve en uygun fiyata kiralayın.

Araç Kiralama Bilgileri

Araç Sınıfları:Ekonomik, Orta, Minibüs, Suv, Üst
Kiralama Noktaları17
Popüler Acenteler:Garenta
Batman Hakkında

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan illerden biri olan Batman, köklü bir geçmişe sahip. Hasankeyf Antik Kenti’nden doğal güzelliklerine kadar birçok turistik yere sahip olan Batman, adeta bir doğa harikası. Dicle Nehri ve yan kolları üzerinde yer alan kent; Mardin, Şırnak, Siirt, Bitlis, Diyarbakır ve Muş ile komşu. Şehre gelen turistler bu komşu illeri de araç kiralama seçenekleri ile rahatça gezebilir ve tadını çıkarabilirler. 

Batman’a ulaşım için kara yolu, hava yolu ve demir yolları tercih edilebilir. Doğu, Kuzey ve Batıdan gelen yollar için bir kesişim noktası olan kente Antalya, İzmir, Adana, İstanbul ve Ankara gibi şehirlerden uçak seferleri düzenleniyor. Turistler havalimanı araç kiralama seçenekleri ile şehir merkezine kolayca ulaşabilir ve şehrin tadını çıkarabilirler. 

Şehre gelen turistler; Hasankeyf,  Hasankeyf Ören Yeri, Memikan Köprüsü, Hasankeyf Mağaraları, Hasankeyif Yolgeçen Hanı, Zeynel Bey Kümbeti, Malabadi Köprüsü gibi yerleri mutlaka ziyaret etmeli. Bu ziyaretler için araç kiralama seçeneklerinden faydalanmak mümkün.

Batman’da Araç Kiralayacaklar İçin İpuçları

Batman’da özel araç kiralamayı düşünüyorsanız, şehir ve şehrin koşulları, aracın tipi, araçta bulunması gereken donanımlar gibi pek çok noktaya dikkat etmelisiniz. Dolayısıyla Batman’da araç kiralamadan önce bazı önemli ipuçlarına ihtiyacınız olabilir.  

Şehir koşullarına uygun araç tipi:

Batman şehir merkezi, genel anlamda nizami bir yapıya sahip. Dolayısıyla şehir içindeki yollar sürüş açısından kullanışlı ve rahat. Batman seyahatiniz boyunca şehir merkezi dışına çıkmayı düşünmüyorsanız, hatchback veya sedan tipi normal bir otomobil kiralayabilirsiniz. Ancak şehrin yüksek yerlerine çıkmayı planlıyorsanız, arazi tipi araçlara ihtiyacınız olabilir. Bununla birlikte kış aylarında, yoğun hava şartlarına uygun güvenli bir sürüş için SUV, pickup ve 4x4 gibi araçların tercih edilmesi gerekiyor. 

Ekonomik araç:

Batman’da uzun mesafeler kat edecekseniz, çevre il ve ilçelere gidecekseniz yakıt yönünden daha ekonomik bir araç tercih etmenizde fayda var. Yakıttan tasarruf edebilmek adına dizel bir araç kiralamak daha mantıklı olacaktır. 

Vites tercihi:

Batman’da, vites alışkanlığınıza göre manuel ya da otomatik araç kiralayabilirsiniz. Manuel araç kullanmaya alışıksanız, tercihiniz yine manuel vitesli bir araç olmalı. Bu durum otomatik vites araç kullanmaya alışık olanlar için de geçerli. Aksi halde farklı vites tiplerine sahip olan araçları kullanmaya alışmak zaman alabiliyor. 

Araçta bulunması gereken ekipmanlar:

Batman, yazın sıcak ve kurak, kışın ise soğuk ve kar yağışlı bir iklime sahip. Dolayısıyla şehir, kış mevsimi boyunca zor hava şartlarıyla karşı karşıya kalabiliyor. Batman’a kış aylarında seyahat etmeyi planlıyorsanız, kiralayacağınız araç kış şartlarına uygun olmalı. Araçta, özellikle kar lastiği ve zincir mutlaka bulunmalı.

Batman’da yollara hâkim değilseniz veya adres bilginiz kısıtlıysa, GPS navigasyon sistemine sahip olan bir araç kiralamalısınız. Navigasyon, park sensörü ve çocuk kilidi gibi özelliklere sahip olan bir araç kiralamak, sürüş açısından daha rahat ve güvenli bir deneyim yaşamanızı sağlayacaktır. 

Çocuk oto koltuğu/Ana kucağı:

Batman’da ailenize uygun bir araç kiralamak istiyorsanız, birtakım hususlara dikkat etmelisiniz. Çocuğunuz veya çocuklarınız 12 yaşından küçükse çocuk oto koltuğuna sahip olan bir araç, bebeğiniz varsa içerisinde ana kucağı bulunan bir araç kiralamalısınız. Araç kiralamadan önce firmadan bu ekipmanları talep etmeli, stok durumlarını kontrol ettirmelisiniz. 

Ek sürücü hakkı tanımlama:

Kiralanan aracı birkaç kişi kullanacaksa, ek sürücü tanımlama hizmeti almak gerekiyor. Ek sürücü tanımlama hizmeti, trafikte veya trafik kontrol noktalarında herhangi bir sorun yaşamamak adına önemli. Ek sürücü tanımlama hizmet bedeli sabit olmadığı için firmadan firmaya değişiklik gösteriyor.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
0850 333 88 88 numaralı ENUYGUN Çağrı Merkezi'ne yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular