Aydın Araç Kiralama

En iyi araç kiralama firmalarını karşılaştırın, aracınızı kolayca ve en uygun fiyata kiralayın.

Aydın Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Aydın
Araç Sınıfları:Ekonomik, Orta, Suv, Üst, Minibüs, Lüks
Kiralama Noktaları17
Popüler Acenteler:Garenta
Aydın Hakkında

Ege Bölgesi’nin en kalabalık üçüncü kenti olan Aydın’ın turizm ve tarım ana geçim kaynakları arasında yer alıyor. Kaldı ki Aydın için “Dağlarından Yağ, Ovalarından Bal Akar” sözü çokça kullanılır. Bulunduğu konumu itibari ile pek çok medeniyete ev sahipliği yapan il, o günlerden kalan izleri halen daha taşıyor. Buna ek olarak Aydın’da egemenlik kurmuş olan bu devletler bıraktıkları kültürleriyle de ile önemli katkı sundular. Özellikle efeleri, oynadıkları zeybek oyunu ve bu dönemin kıyafetleri ilgi çekici detaylardan bazıları. Kent bu yönleri ile dünya turizminde önemli bir yer tutuyor ve her yıl binlerce turist tarafından ziyaret ediliyor.

Aydın, bugün sınırları içerisinde birçok antik kenti barındıran önemli bir yerleşim birimi. Bu da gezilip, görülecek birçok alan anlamına geliyor. Doğru bir gezi planı ile tüm alanları dolaşabilmek ve hemen her noktayı görebilmek için araç kiralama seçeneğini mutlaka değerlendirmelisiniz.

Aydın’ın hangi köşesini dolaşırsanız kentin geçmişine yönelik izlere rastlayabilirsiniz. Gezinize kent merkezinde yer alan Aydın Arkeoloji Müzesi ile başlayabilirsiniz. Buna ek olarak, Cihanoğlu Külliyesi, Nasuh Paşa Külliyesi, Ramazan Paşa Cami, Tralleis Antik Kenti, Güvercinada Kalesi, Karacasu Etnografya Müzesi, Afrodisias Antik Kenti, Yörük Ali Efe Müzesi, Milet Müzesi, Oleatrium Zeytin ve Zeytinyağı Tarihi Müzesi, Nazilli Etnografya Müzesi gibi tarihi yerleri görebilirsiniz. Aydın’da denize girmek isterseniz de Altınkum Plajı, Kadınlar Plajı, Akbük Plajı, Sevgi Plajı ve Güzelçamlı Plajı’nı tercih edebilirsiniz.

Aydın'da Araç Kiralayacaklar İçin İpuçları

Tarihi güzellikleri ve eşsiz doğasıyla turizm cenneti olan Aydın'da araç kiralarken dikkat etmeniz ve göz önünde bulundurmanız gereken bazı hususları sizin için derledik.

Araç tipi: Genelde yaz aylarında deniz tatili için tercih edilen Aydın'da araç kiralayacaksanız muhtemelen oteliniz ya da konakladığınız yer ile plajlar, koylar ve sahiller arasında gidip geleceksinizdir. Dolayısı ile şehir içinde en fazla seyahat edeceğiniz yerler sahil yolları ya da müze ören yerleri olacaktır. Bunun için Sedan ve hatchback tipi araçlar ideal bir tercih olabilir.

Yakıt türü: Şehir içinde kısa mesafelerde çok fazla trafiğe takılmadan seyahat edebileceğiniz için otomatik vites araçlar işinizi kolaylaştırabilir.

Trafik saatleri: Aydın küçük bir şehir ve genelde çoğu insan evine yakın yerlerde çalışabildiği için trafiğin en yoğun olduğu saatler öğle yemeklerinde evine gidenlerin oluşturduğu kalabalıktan ve yaz aylarında plaja gidiş dönüş saatlerinden kaynaklanabiliyor.

Park sorunu: Aydın'da en çok karşılaşabileceğiniz sorunlardan biri de park yeri bulma ya da şehrin yer yer dar ve sıkışık sokaklarında park ederken zorlanmak diyebiliriz. Bunun için otomatik park sensörü bulunan araçlar hayat kurtarıcı olacaktır.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
0850 333 88 88 numaralı ENUYGUN Çağrı Merkezi'ne yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular