Aydın Araç Kiralama

Rezervasyon Sorgula

Rezervasyon İptal

Kiralanabilecek Araç Listesi

Orta
Orta
Ekonomik
Ekonomik
Üst
Üst
Lüks
Lüks

Aydın Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Aydın
Araç Sınıfları:Orta, Ekonomik, Üst, Lüks
Kiralama Noktaları9
Popüler Acenteler:Garenta
Aydın Hakkında

Ege Bölgesi’nin en kalabalık üçüncü kenti olan Aydın’ın turizm ve tarım ana geçim kaynakları arasında yer alıyor. Kaldı ki Aydın için “Dağlarından Yağ, Ovalarından Bal Akar” sözü çokça kullanılır. Bulunduğu konumu itibari ile pek çok medeniyete ev sahipliği yapan il, o günlerden kalan izleri halen daha taşıyor. Buna ek olarak Aydın’da egemenlik kurmuş olan bu devletler bıraktıkları kültürleriyle de ile önemli katkı sundular. Özellikle efeleri, oynadıkları zeybek oyunu ve bu dönemin kıyafetleri ilgi çekici detaylardan bazıları. Kent bu yönleri ile dünya turizminde önemli bir yer tutuyor ve her yıl binlerce turist tarafından ziyaret ediliyor.

Aydın, bugün sınırları içerisinde birçok antik kenti barındıran önemli bir yerleşim birimi. Bu da gezilip, görülecek birçok alan anlamına geliyor. Doğru bir gezi planı ile tüm alanları dolaşabilmek ve hemen her noktayı görebilmek için araç kiralama seçeneğini mutlaka değerlendirmelisiniz.

Aydın’ın hangi köşesini dolaşırsanız kentin geçmişine yönelik izlere rastlayabilirsiniz. Gezinize kent merkezinde yer alan Aydın Arkeoloji Müzesi ile başlayabilirsiniz. Buna ek olarak, Cihanoğlu Külliyesi, Nasuh Paşa Külliyesi, Ramazan Paşa Cami, Tralleis Antik Kenti, Güvercinada Kalesi, Karacasu Etnografya Müzesi, Afrodisias Antik Kenti, Yörük Ali Efe Müzesi, Milet Müzesi, Oleatrium Zeytin ve Zeytinyağı Tarihi Müzesi, Nazilli Etnografya Müzesi gibi tarihi yerleri görebilirsiniz. Aydın’da denize girmek isterseniz de Altınkum Plajı, Kadınlar Plajı, Akbük Plajı, Sevgi Plajı ve Güzelçamlı Plajı’nı tercih edebilirsiniz.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular