Alanya Araç Kiralama

Alanya Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Alanya
Araç Sınıfları:Ekonomik, Orta, Suv, Lüks, Minibüs
Kiralama Noktaları7
Popüler Acenteler:Aytucar
Alanya Hakkında

Antalya’nın en güzel ilçelerinden biri olan Alanya, turistik açıdan son derece gelişmiş bir yapıya sahip. Akdeniz’in eşsiz maviliğinin arasında yer alan Alanya; doğal, tarihi ve kültürel güzellikleri ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Türkiye’nin en güzel sahil ilçelerinden olan Alanya’ya ulaşımında son derece rahat olduğundan bahsedebiliriz. Türkiye’nin çeşitli illerinden direkt ve aktarmalı olarak düzenlenen uçuş seferleri Alanya’ya en hızlı şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır. 

Alanya, Türkiye’nin en büyük ilçelerinden birisi. Bu nedenle gezilecek yerlerin birbirine yakın olmadığını ifade edebiliriz.  Alanya’nın hem doğal hem de tarihi güzelliklerini gezerken toplu ulaşım araçları ile vakit kaybetmek istemeyenler için en ideal seçenek araç kiralama. Alanya merkezde bulunan sahil yolu ve 50 metrelik yoldan araç kiralama seçenekleri ile dilediğiniz yere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Alanya seyahatiniz sırasında Alanya Kalesi, Alanya tersanesi ve surları mutlaka yakından görmelisiniz. Üstelik şehrin simgesi haline gelen Kızıl Kule’ye çıkmayı da unutmayın. Bunların yanı sıra Alanya’nın sıcağından bunalanlar için eşsiz bir alternatif olan Dim Çayı’na da kesinlikle uğramalısınız. Damlataş Mağarası, Aşıklar Mağarası, Fosforlu Mağara, Sapandere Kanyonu, Kleopatra Plajı ve Syedra Antik Kenti Alanya’da gezilmesi gereken diğer yerler arasında.

Antalya Alanya'da Araç Kiralayacaklar İçin İpuçları

Türkiye’nin popüler tatil merkezlerinden biri olan Alanya, yaz aylarında fazlasıyla yoğun ve kalabalık oluyor. Şehre gelen turistler ulaşım için genellikle araç kiralamayı tercih ediyor. Ancak Alanya’da araç kiralamadan önce bazı hususlara dikkat etmek gerekiyor.

Araç tipi:

Alanya’da kiralayacağınız aracın tipi ve modeline kendi zevkinize ve kullanım tercihinize göre karar verebilirsiniz. Bölgede, her segmentte araç bulabilir, bütçenize uygun olan aracı kolayca kiralayabilirsiniz. Lüks araç kiralamak istiyorsanız, tedarikçi firmalarda dilediğiniz aracı bulup kiralamanız mümkün. Alanya’da her tip aracı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Güvenlik önlemleri:

Güvenliğiniz için kiralayacağınız araçta, ABS, ESP, hava yastığı ve aktif gergili emniyet kemerleri gibi en temel güvenlik donanımlarının bulunması gerekiyor. Eğer yeni model bir araç kiralayacaksanız, çarpışma önleme sistemi, denge kontrol sistemi, yokuş kalkış destek sistemi, EBD (Elektronik Çekiş Gücü Dağıtımı) ve lastik basınç uyarı sistemi gibi donanımlara sahip olan araçları tercih etmelisiniz.

Araçta bulunması gereken donanımlar:

Araçlarda bulunan donanımlar, sürücülerin hayatını ciddi anlamda kolaylaştırıyor. Dolayısıyla sizler de Alanya’da hayatınızı kolaylaştıracak bir araç kiralamalısınız. Bunun için bluetooth araç kiti, GPS takip cihazları, park sensörü ve bluetooth/handsfree sistemi gibi donanımlara sahip olan bir araç tercih etmelisiniz.  

Vites tipi:

Alanya’da kullanacağınız aracın vites tipini sürüş alışkanlığınıza göre belirlemelisiniz. Örneğin manuel vites kullanmaya alışıksanız yine manuel bir araç kiralamalısınız. Bununla birlikte özellikle yaz aylarında Alanya’nın şehir trafiği yoğunlaşıyor. Şehir trafiğinde, dur-kalk yaparken daha rahat bir sürüş deneyimi için otomatik vitesli araçları tercih edebilirsiniz.

Çocuk oto koltuğu/Ana kucağı:

Ailenizle seyahat edecekseniz, bir aile arabası kiralamalısınız. Örneğin çocuklarınız 12 yaşından küçükse çocuk oto koltuğu ve ana kucağı gibi ekipmanlara ihtiyacınız olacaktır. Zira Trafik Yönetmeliği’ne göre 150 cm’den kısa ve 36 kilogramın altında olan çocukların çocuk oto koltuğu ile seyahat etmesi gerekiyor. Aksi halde cezai işlem uygulanabilir. Dolayısıyla araçta 12 yaşından küçük çocuklar için çocuk oto koltuğu, bebekler için ise ana kucağı mutlaka bulunmalı. 

Ek sürücü tanımlama:

Kiralık aracı birden fazla kişi kullanacaksa, tedarikçi firmadan ek sürücü tanımlama hizmeti mutlaka alınmalıdır. Bu hizmet sayesinde ek sürücü olarak gösterdiğiniz isim veya isimler, kasko ve sigorta devre dışı kalmadan aracı kullanabilir. Böylelikle trafik kontrollerinde ya da kaza durumlarında herhangi bir yaptırımla karşılaşmaz, haklarınızı korumuş olursunuz. Kiralık aracın yalnızca sözleşme ve teslimat formunda yazan kişi veya kişiler tarafından kullanabileceğini unutmayın.  

Şehir trafiği:

Alanya’da şehir trafiği yaz sezonuyla birlikte yoğunlaşmaya başlıyor. Yazın Alanya’da araç kullanacaksanız, özellikle akşam vakitlerinde yoğun bir trafikle karşılaşabilirsiniz. 

Kaza/hasar:

Araç kiralama esnasında firma ile bir sözleşme imzalanır. Sözleşmede sürücülere, sigorta, kasko ve vergi gibi ayrıcalıklar tanınır. Özellikle kaza ve hasar gibi durumlarda, sözleşmede size tanınan hakları bilmeniz gerekir. Örneğin karıştığınız bir kazada herhangi bir kusurunuz yoksa araçta oluşan zarar, kasko tarafından karşılanır. Kusurlu olmanız halinde farklı prosedürler devreye girebilir. Kiralık araçla kaza yapılması halinde ne gibi yaptırımlar uygulanabileceğini ya da hangi haklardan yararlanabileceğinizi öğrenmek için okuyabilirsiniz: Kiralık araçta hasarı kim öder?

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
0850 333 88 88 numaralı ENUYGUN Çağrı Merkezi'ne yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular