Pursaklar Araç Kiralama

Kiralanabilecek Araç Listesi

Ekonomik
Ekonomik

Pursaklar Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Pursaklar
Araç Sınıfları:Ekonomik
Kiralama Noktaları1
Popüler Acenteler:Akkor
Pursaklar Hakkında

Pursaklar Ankara şehir merkezine en yakın ilçelerden biri olarak biliniyor. Yeşil alanların bolluğundan dolayı Pursaklar ismini alan ilçe ile Ankara şehir merkezi arasında yaklaşık 20 kilometre civarında bir mesafe bulunuyor. Araç kiralama seçeneklerini değerlendirerek bölgeye gelenler, aynı zamanda Altındağ, Keçiören, Çubuk ve Akyurt gibi önemli ilçelere de kolayca ulaşım imkânı sağlayabiliyor.

Cumhuriyet döneminden sonra hızlıca gelişen ilçede tarihi ve kültürel mekânların yanında tabiat güzelliklerine de tanıklık etmek mümkün. Esenboğa Havalimanı’na yakınlığı nedeni ile araç kiralayanların öncelik verdiği ilçelerden biri olan Pursaklar’da eşsiz yöresel yemeklerin tadına bakabilir ya da sene boyunca organize edilen festivallere katılım gösterebilirsiniz.

Başkent’in kuzey noktasında konumlanan ilçenin sembol yerlerinden bir tanesi Avrupa Birliği Parkı. Geniş yeşil alanların ve keyifli yürüyüş parkurlarının bulunduğu büyük park, Şehit Ali Ataş Caddesi’nde konumlanıyor. İlçede piknik yapmak isteyenlerin tercihi ise genellikle Tebessüm Mesire Alanı oluyor. Sadece ilçenin değil Ankara’nın en yeşil bölgelerinden biri olan Tebessüm Piknik Alanı’na aracınızla ulaşmak için Özal Bulvarı üzerinden Emek Caddesi’ne doğru dönüş yapmanız gerekiyor.

Peri bacalarını andıran görüntüsüyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken Paşa Kayalıkları ise hem coğrafi özellikleri hem de savaştan geriye kalan izleriyle ilgi görüyor. Bölgeye ulaşım için oldukça uzun bir yol olan Ayaş-Polatlı Yolu’ndan yararlanabilirsiniz. Çocuklu ailelerin her daim gezi listesinde yer alan Dolfinaryum Gösteri Merkezi ise ilçe merkezinde konumlanıyor. Pursaklar ilçe merkezindeki alışveriş merkezleri ve yeme içme mekanları için aracınızın direksiyonunu Özal Bulvarı’ndan Belediye Caddesi’ne doğru kırmanız gerekiyor.  

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
Yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an 7/24 hizmet veren Çağrı Merkezi’mizdeki uzmanlarımıza ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular