Amasya Araç Kiralama

Kiralanabilecek Araç Listesi

Ekonomik
Ekonomik

Amasya Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Amasya
Araç Sınıfları:Ekonomik
Kiralama Noktaları2
Havalimanı Konumları:Merzifon Havalimanı
Popüler Acenteler:AssistCarRental
Amasya Hakkında

İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Amasya, kültürel olarak Karadeniz’e daha yakın bir görüntü çiziyor. Yeşilırmak Nehri kenarında kurulu olması, bu kaynağın kenarında yükselen tarihi evleri ile her daim dikkat çeken bir il olan Amasya, tarihte birçok Osmanlı şehzadeleri ile anılıyor. Dolayısıyla hem tarihi öğeleri hem de doğal güzellikleri ile yerli ve yabancı birçok turistin ilgisini çekiyor.

Amasya hem merkezi hem de ilçeleri ile öne çıkan bir il. Dolayısıyla burada rahat bir gezinti yapabilmek, yapmış olduğunuz planı uygulayabilmek için araç kiralama seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Bu sayede kültürünü ve tarihsel dokusunu keşfedebilirsiniz.

Amasya’da gezerken kentin tüm güzelliklerine şahit olabilirsiniz. Keşif sürecinizde yalnızca Osmanlı dönemini değil, öncesini de rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz. Amasya Kalesi, Aynalı Mağara, Amasya Harşena Kalesi, Pontus Kralları Kaya Mezarları, Amasya Arkeoloji Müzesi, Şehzadeler Müzesi, aşkları dillere destan olan Ferhat ile Şirin Aşıklar Müzesi, Ferhat Su Kanalı, Kapı Ağa Medresesi, Haliliye Medresesi, Bimarhane Medresesi, Sultan II. Beyazıt Külliyesi, Halifet Gazi Türbesi, Burmalı Minare Cami görebileceğiniz tarihi yapılardan bazıları. Bunun yanı sıra kentin kültürü hakkında derin bilgiye sahip olmak isterseniz Amasya Yalıboyu Evleri, Minyatür Amasya Müzesi, Hazeranlar Konağı gibi noktaları görebilirsiniz.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular